Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Półkolonie

Zakończyły się półkolonie, które dla dzieci i młodzieży zorganizował LKS Lubusz Słubice. Na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestnicy aktywnie spędzali czas: grali w minigolfa, szachy, rywalizowali w olimpiadzie, a jeśli pogoda pozwalała – pływali w basenie. 

Hasło półkolonii brzmiało: „Aktywnie, bezpiecznie i zdrowo”. I tak właśnie było! Od 29 czerwca do 17 lipca odbyły się trzy tygodniowe turnusy. Udział w nich wzięli dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Kadra przygotowała dla nich wiele sportowych - i nie tylko – aktywności. 

Jak grać w szachy i golfa?

- Na przykład w drugim tygodniu odbył się turniej gry w golfa. Wszyscy uczestnicy nauczyli się wykonywać prawidłowy zamach golfowy, zdobyli umiejętność koncentracji, planowania oraz zasad i etyki – opowiada Roksana Mojcewicz, opiekunka młodzieży. Oprócz niej zajęcia z dziećmi prowadzili Cezary Śliwakowski i Piotr Kiedrowicz.

Ale sportowe wyzwania to nie wszystko, co czekało na uczestników. Nie zabrakło także „pewniaków” niemal każdej półkolonii, jak podchodów, zabaw z chustą integracyjną czy pokazu talentów. 

Gdy tylko dopisywała pogoda, koloniści chętnie szli na basen. Korzystali także z boisk piłkarskich, do siatkówki plażowej, czy z sali gimnastycznej. 

Żeby mieć siły na wakacyjne harce, każdego dnia dzieci miały zapewnione dwa posiłki - śniadanie oraz dwudaniowy obiad.

Rzuty, skoki i wyścigi

Jednym z ważniejszych wydarzeń każdego z turnusów była olimpiada sportowa. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłką lekarską (1 kg). 

Oto najlepsi (kategoria „open” najlepszych wyników z trzech turnusów):

BIEG NA 60 M

 1. Alan Olczakowski – 9,80
 2. Seweryn Gluth – 9,87
 3. Malwina Haściło – 9,94
 4. Filip Szcześniewicz – 10,22
 5. Sebastian Olech – 10,29
 6. Aleksander Bręk – 10,42
 7. Dawid Gucia – 10,59
 8. Szymon Zaborowski – 10,65

SKOK W DAL

 1. Maciej Babij – 3,80
 2. Sebastian Olech – 3,74
 3. Aleksander Bręk – 3,70
 4. Bartek Orkisz – 3,65
 5. Emilia Makuchowska – 3,60
 6. Borys Skierkowski – 3,55
 7. Dawid Gucia – 3,55
 8. Ksawery Skubisz – 3,50

RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ (1 kg)

 1. Seweryn Gluth – 13,40
 2. Aleksander Bręk – 12,20
 3. Sebastian Olech – 11,05
 4. Borys Skierkowski -9,60
 5. Malwina Haściło – 9,30
 6. Dawid Gucia – 8,60
 7. Liliana Fortuna – 8,00
 8. Dawid Kamiński – 8,00

Aktywnie spędzony czas

- Każdego dnia spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu, nie zapominając o odpoczynku i relaksie. Przez cały okres trwania poszczególnych turnusów praktycznie wszystkim uczestnikom dopisywał humor. Serdecznie dziękuję kadrze i wszystkim przyjaciołom dzieci i młodzieży – opowiada Ryszard Chustecki, prezes Lubusza.

Na zakończenie każdego z turnusów wszyscy uczestnicy otrzymali medale za sportową rywalizację, dyplomy i upominki ufundowane przez burmistrza Mariusza Olejniczaka, który objął półkolonie swoim patronatem (w trzecim turnusie dodatkowo zakup nagród wsparła firma „Janusz – Park”).

Półkolonie zostały zorganizowane przy współpracy Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Słubickiej Akademii Biegowej, ratowników WOPR, ratowników medycznych, pola golfowego "Dębowa polana". Wsparcia medialnego udzieliły telewizja HTS Słubice i portal Słubice24. Finansowanie zapewniła gmina Słubice.

Galeria zdjęć

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.