Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gry testowe COVID 19

Do Słubic po raz kolejny zawitali utalentowani piłkarze z naszego pogranicza. W międzynarodowych grach testowych, które powoli stają się lokalną tradycją, wzięło udział sześć drużyn z Polski i Niemiec z rocznika 2008, w tym UKS Polonia Słubice. Rywalizację na murawie obserwowaliśmy z naszym obiektywem.

Za organizacją imprezy stoi Adam Tesmer, działacz piłkarski z Berlina, który wspólnie z UKS-em oraz Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotował turniej pod nazwą… COVID-19. Nazwa nie przypadkowa, bo to właśnie z powodu pandemii koronawirusa impreza musiała odbyć się w ograniczonym zakresie (pierwotnie miał wziąć udział więcej zagranicznych drużyn).

Kadrowicze z zachodniopomorskiego najlepsi

4 lipca na obiektach SOSiR zameldowały się Polonia United Berlin, FC Viktoria 89 Berlin, kadra woj. zachodniopomorskiego, Akademia Piłkarska Reissa Poznań oraz MKP Carina Gubin. Jak przebiegała rywalizacja?

- Na murawie sporo się działo. Poziom był naprawdę wysoki. Z kompletem punktów wygrali kadrowicze z woj. zachodniopomorskiego – opowiada Jacek Trojan, jeden z trenerów UKS-u.

To właśnie on przez kilka trudnych miesięcy okresu pandemii prowadził młodych polonistów z rocznika 2008. Niedawno obowiązki szkoleniowca grupy przejął Jakub Szewieliński, na co dzień bramkarz „dorosłej” Polonii.

Zebrali cenne doświadczenie

To już pod jego wodzą UKS Polonia Słubice zagrała w tym turnieju. Choć słubiczanom nie udało się wygrać żadnego spotkania i zajęli ostatnie miejsce, to nowy trener jest przekonany, że zebrane doświadczenie zaprocentuje.

Mamy wielu utalentowanych chłopców. Pole do poprawy jest na pewno w zakresie wyszkolenia indywidualnego. Dopiero zaczynam z nimi pracę, wszystko odpowiednio układamy – mówi J. Szewieliński. – Trzeba też pamiętać o różnicy potencjału. Nasi rywale reprezentują duże ośrodki piłkarskie, gdzie sama selekcja odbywa się ze znacznie większej grupy chętnych – dodaje. J. Trojan.

Jak tłumaczy trener Szewieliński, nieco problemów jego podopiecznym sprawiła gra na małych boiskach, bez spalonego. – W kilku sytuacjach straciliśmy bramki, bo chłopcy odruchowo chcieli łapać rywali na tym właśnie błędzie, tak jak trenujemy na co dzień – wyjaśnia. I przypomina ostatni sparing z Pogonią Świebodzin, czołową drużyną woj. lubuskiego, którą pokonali 6:3, grając właśnie na pełnowymiarowej murawie.

Będzie kolejny turniej

Z tego co zobaczył na boisku (i poza nim), zadowolony jest wspomniany na początku A. Tesmer. – W Berlinie i Brandenburgii mamy cały czas problem, aby grać, właśnie z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego było bardzo duże zainteresowanie ze strony niemieckich drużyn tym turniejem, mieliśmy ponad 10 chętnych. Ogólnie wszyscy wyjechali ze Słubic zadowoleni i podkreślali dobrą organizację – opowiada.

M.in. z tych powodów w sierpniu odbędzie się kolejna edycja gier testowych, z udziałem uznanych piłkarskich marek. Jak zapowiada A. Tesmer, 29 sierpnia na turniej do Słubic przyjadą m.in. Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław czy Eintracht Braunschweig.

Fotki i wyniki

A jak było 4 lipca w Słubicach? Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Komplet wyników znajdziecie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.