Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubusz Słubice

Siedem medali i kilkanaście miejsc finałowych przywieźli młodzi lekkoatleci Lubusza Słubice z mistrzostw województwa w ramach cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” firmowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Lekkiej Atletyki. To najlepsze osiągnięcie klubu w historii udziału w tej imprezie.

Zawody odbyły się 25 czerwca w Żarach. Walka o medale toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: U16, U14 i U12. O miejsca na podium nie było łatwo, bo do Żar zjechały najsilniejsze kluby województwa lubuskiego z Gorzowem Wlkp. i Zieloną Górą na czele. W wielu konkurencjach do zdobycia medalu trzeba było wyników na poziomie ogólnopolskim.

Jak w tej stawce spisali się podopieczni trenerów Piotra Kiedrowicza, Łukasza Horoszkiewicza i Grzegorza Nogi? Ich bilans to aż siedem medali – 2 złote i 5 brązowych.

Oni wywalczyli medale

Dwa zwycięstwa słubiczanie uzyskali w sprincie na 60m. Najpierw w kategorii U12 wygrał Kamil Bąk uzyskując 9,83. Kilkanaście minut później jego wyczyn powtórzył Błażej Rudnik w U14 z czasem 8,38.

O medale pokusili się także nasi kulomioci. Brąz wywalczyli Zuzanna Mierzejewska (9,38) oraz Seweryn Stań (z rekordem życiowym 9,83) w U16. Życiówkę ustanowiła także czwarta Dominika Dobrzyńska (8,65). To wicemistrzyni województwa w oszczepie, ale jej koronna konkurencja będzie rozgrywana dopiero jesienią podczas Lubuskiej Olimpiady Młodzieży U16.

Medale mieliśmy również w biegach. Miejsca na najniższym stopniu podium wywalczyli Ania Kielar na 1000m w U16 (4:01) i Mateusz Choina na 300m w U14 (48,96). Trzeci biegowy medal dołożył Łukasz Sukiennik na 600m w kategorii U14 (1:54,56). Tuż za nim z nowymi rekordami życiowymi byli Bartłomiej Suwald 4m (1:55,99) i Wiktor Łobaczewski 5m (1:59,90).

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Błysk talentów u najmłodszych

Ze względu na ograniczona spowodowane koronawirusem, w najmłodszej kategorii U12 mistrzostwa rozgrywano tylko w skoku w dal i w biegu na 60m. Nie było biegów na 300 czy 600 metrów, w których lekkoatleci Lubusza należą do ścisłej czołówki krajowej. Najmłodsi musieli się więc mierzyć ze starszymi kolegami i koleżankami. - I znowu pokazali znowu skalę talentów. Choć pojechali głownie po naukę – cieszy się trener P. Kiedrowicz.

W tym gronie warto wyróżnić dwie zawodniczki. 11-letnia Klarysa Baca Chomicz uzyskała na 300m 53,74, co plasuje ją na ósmym miejscu w Polsce w kategorii U12. Nieprzeciętny talent potwierdziła także 9-letnia Malwina Haściło. Czas 9,63 na 60m to najlepszy wynik w kraju.

Finałowe starcie

Mistrzostwa Polski cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” zaplanowano 20 sierpnia. Reprezentanci Lubusza Słubice do startu w tej imprezie będą przygotowywać się na dwóch zgrupowaniach – najpierw w Słubicach, a następnie w górach w Szklarskiej Porębie. Trzymamy kciuki.

Galeria zdjęć

Poniżej fotki z zawodów udostępnione naszej redakcji przez klub.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.