Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami otwarte mistrzostwa Słubic w tenisa stołowego. Impreza, organizowana wspólnie przez FSL Aktywnych dla Powiatu i Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyciągnęła miłośników tej dyscypliny sportu z całego regionu.

tenis mistrz_slubice_2

Turniej odbył się 15 grudnia w sali sportowej przy ul. Piłsudskiego. Do startu zgłosiło się ponad 50 zawodników - nie tylko z samych Słubic i regionu, ale także z dalszych zakątków Polski.

- Frekwencja dopisała, pojawili się nawet zawodnicy z ekstraklasową przeszłością, poziom gry był naprawdę wysoki – opowiada Mieczysław Marciniak, uczestnik turnieju, jeden z weteranów słubickiego ping-ponga.

Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach. Panowie grali podzieleni na grupy: do 45 lat, 45-59, i powyżej 60 lat, natomiast panie miały jedną kategorię open. Było o co rywalizować, bo dla najlepszych trójek okazałe puchary ufundował burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, a na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe.

Kto okazał się najlepszy? Poniżej wyniki.

Mężczyźni do 45 lat
 1. Michał Bartoszewski
 2. Artur Sawoch
 3. Jakub Dziwosz
Mężczyźni 45-59
 1. Roman Wączek
 2. Marek Szuplak
 3. Mirosław Rogowski
Mężczyźni powyżej 60 lat
 1. Jacek Łysiak
 2. Bogdan Maćkowiak
 3. Zbigniew Cebulski
Kobiety open
 1. Krystyna Łysiak
 2. Monika Barciński
 3. Agnieszka Ziomek
Zwieńczeniem zmagań była uroczysta dekoracja z udziałem wspomnianego wcześniej burmistrza. Pośród wszystkich uczestników rozlosowano także dodatkowe nagrody rzeczowe.

- Impreza fajnie się udała. Była dobra atmosfera, wszystko poszło sprawnie, uczestnicy zadowoleni. Miło było słyszeć, jak deklarowali, że chętnie wrócą do nas za rok – podsumował Janusz Wardak z „Aktywnych”,  jeden z organizatorów.

Poniżej garść fotek z turnieju przekazana naszej redakcji przez organizatorów. Ich autorem jest Mariusz Winiarski.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.