Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

To dopiero prezent na Dzień Dziecka! 1 czerwca nowy plac zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja został oficjalnie oddany do użytku. Można się na nim bawić, choć nie ma jeszcze wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego odnośnie zasad obowiązujących w takich miejscach. 

Plac zabaw

To była długo wyczekiwana inwestycja przez okolicznych mieszkańców. Petycje w tej sprawie pisali jeszcze w 2016 roku (ZOBACZ). Gdy plac wreszcie powstał, plany jego oddania do użytku pokrzyżowała epidemia COVID-19. Był gotowy już kilka tygodni temu, jednak zgodnie z obowiązującymi zakazami – nie wolno było z niego korzystać.

Już można się bawić

To zmieniło się 30 maja. Od tego dnia w całym kraju znów można korzystać z placów zabaw oraz siłowni pod chmurką. Dlatego dwa dni później odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu w Słubicach.

Na maluchy czekają urządzenia takie jak: ślizgawka, trampoliny, karuzela, liny do zjazdów. A nieco starsi mogą skorzystać z siłowni pod chmurką. Teren wokół urządzeń został wysypany piaskiem. Oprócz tego są ławki dla rodziców, śmietniki, żeby utrzymać plac w czystości.

Burmistrz czeka na wytyczne GIS

- W teorii można i w praktyce należało już otworzyć place zabaw, więc to zrobiliśmy. Natomiast nadal nie ma konkretnych wytycznych GIS, jaki rygor sanitarny należy utrzymać na placach – powiedział naszej redakcji burmistrz Mariusz Olejniczak podczas otwarcia w poniedziałkowy poranek. Towarzyszyła mu jego zastępczyni Adrianna Dydyna-Marycka.

Burmistrz podkreślił, że ten obowiązek spoczywa na samorządzie i zadeklarował, że gmina będzie takie miejsca dezynfekować – ale wciąż czeka na konkretne wytyczne od GIS.

Pamiętajmy o zasadach

Póki co, na placu ustawiony zostanie jeszcze jeden element – specjalna tablica informacyjna, przypominająca o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

- Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby dzieci nie gromadziły się w zbyt dużych grupach, nadal obowiązuje 2 metrowy dystans. Jeśli będzie ich więcej, powinny nosić maseczki. Będziemy śledzić wytyczne i na bieżąco reagować – powiedział M. Olejniczak. .

Plac zabaw został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego. Projekt o wartości 296 tys. zł, przy wsparciu gminy Slubice, zrealizowali Uczniowski Klub Sportowy SP3 i Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty.

Galeria zdjęć

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2020-06-01 23:57
No i super!
Pamiętam jak kilka lat temu w zarząd wspólnoty wyszedł z taką inicjatywą i został wyśmiany przez zaperzonych członków (any-zarządowców).
Piękna i dobra robota.
Wychowałem się tam od urodzenia.
Gratuluję determinacji...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.