Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Choć nadal mamy obostrzenia dotyczące koronawirusa i nie można organizować większych imprez, to pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej postanowili w nietypowy sposób zadbać o maluchy z okazji Dnia Dziecka. Na terenie Słubic poukrywali dla nich słodkie niespodzianki.

Dzień dziecka

1 czerwca paczuszki przygotowane przez OPS (przy wsparciu mieszkańców, którzy włączyli się w zbiórkę słodyczy) zawieszono w obu parkach przy placach Wolności i Przyjaźni oraz okolicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Paczki były przyozdobione balonami.

Zadaniem maluchów było znalezienie takiej niespodzianki, a nagrodą za wprawne oko była oczywiście możliwość jej skonsumowania. Słodycze były poukrywane m.in. na ławkach, przy drzewach, a nawet wysłużonej pompie wodnej.

Jak widać na załączonych zdjęciach, akcja przyniosła dzieciom dużo frajdy. - Obowiązywała zasada kto pierwszy, ten lepszy, dlatego wszystkie paczki rozeszły się błyskawicznie. Kilka z nich wstawiłyśmy do stojącej przy siedzibie OPS jadłodzielni – opowiada kierownik ośrodka Monika Cichecki.

Poniżej fotki udostępnione naszej redakcji przez OPS w Słubicach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.