Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka Słubice ma za sobą kolejny udany sezon z wieloma sukcesami na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Członkowie klubu już jednak myślą o tym, co dalej. I wybrali nowe władze.

UKS stary_nowy_prezes
Nowy i stary prezes - Mariusz Matusiak i Jerzy Grabowski

7 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Podczas spotkania nie było niespodzianek. Ustępujący zarząd otrzymał jednogłośne absolutorium, podjęto również uchwałę zatwierdzającą sprawozdanie z działalności klubu. Przedstawił je trener Jerzy Grabowski.

Miał o czym opowiadać, bo to był udany rok. Pierwsze miejsce w wojewódzkiej lidze młodziczek, mistrzostwo województwa lubuskiego i 9 miejsce w Polsce w szkolnych rozgrywkach, 1/16 Pucharu Polski, wiele udanych turniejów, kolejne zawodniczki w kadrze województwa.

Co zrobić, aby następny sezon równie udany? O to „martwić się” będzie nowy zarząd, wybrany jednogłośnie przez 31 delegatów. Nowym prezesem został Mariusz Matusiak, który zastąpił na tym stanowisku wspomnianego Jerzego Grabowskiego.

Nie oznacza to oczywiście, że ceniony szkoleniowiec odchodzi z klubu. – Pan Jerzy zostanie w zarządzie i skupi się teraz wyłącznie na aspektach sportowych. A ja postaram się mu pomóc przede wszystkim w tzw. sprawach „papierkowych”, których jest całe mnóstwo przy prowadzeniu klubu – opowiada nowy prezes.

Jakie widzi najważniejsze cele? – Przede wszystkim utrzymać poziom z poprzedniego roku, bo poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Wspólnie będziemy zastanawiać się jak skutecznie organizować szkolenie i zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania piłki ręcznej – podkreśla M. Matusiak.

W działaniach na rzecz klubu będzie pomagać mu 7-osobowy zespół. Poniżej cały skład nowo wybranego zarządu UKS Jedynka Słubice.
  • Mariusz Matusiak - prezes
  • Marek Kliszczak – wiceprezes
  • Rafał Wroniewicz - sekretarz
  • Adrianna Tańczak - skarbnik
  • Dariusz Rajda - członek
  • Jerzy Grabowski – członek
  • Marlena Woźniak - członek
  • Anna Marciniak – członek
Nowy zarząd szybko wziął się do pracy i jeszcze na wyborczym spotkaniu ustalono organizację rozgrywek na sezon 2019/2020. Działacze zaplanowali również rozegranie kilku turniejów towarzyskich z udziałem polskich i zagranicznych klubów. A w drugiej połowie sierpnia w Słubicach odbędzie się obóz stacjonarny dla zawodniczek UKS-u

O przygotowaniach do nowego sezonu będziemy informować.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.