Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami kolejny ważny etap przygotowań do pierwszej odsłony Słubickiego Turnieju E-sportowego. Organizatorzy dokonali losowania grup eliminacyjnych w rozgrywkach na PES 2019. Wiemy już kto z kim zagra w pierwszej fazie turnieju.

losowanie 1

Losowanie odbyło się 24 marca w sali kameralnej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Szczęśliwą „sierotką” była córka Michała Gołębiowskiego, jednego z organizatorów. Uczestnicy w napięciu oczekiwali na to, z kim przyjdzie im się mierzyć w walce o wyjście z grupy, i jaką piłkarską reprezentacją będą grali.

- Na prośbę zawodników przyśpieszyliśmy losowanie drużyn o tydzień, tak aby gracze mogli już ćwiczyć i przyzwyczaić się do wylosowanych drużyn – wyjaśnia Robert Kubica z Kukiz 15, drugi z pomysłodawców wydarzenia.

32 zawodników podzielono na 8 grup eliminacyjnych, po 4 osoby w każdej. Zasady więc są takie same jak podczas prawdziwych mistrzostw świata w piłce nożnej. Za to mecze będą krótsze – czas ich trwania ustalono na 10 minut.

ZOBACZ PODZIAŁ GRUP

Do dalszej fazy rozgrywek wyjdą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które dalej zagrają już w systemie pucharowym, czyli jeden mecz i przegrywający odpada, i tak aż do wielkiego finału.

losowanie 2

Przypomnijmy, impreza odbędzie się w dniach 30-31 marca w SMOK-u (początek o godz.12:00). Mecze prezentowane będą na ekranie kinowym. Do ich oglądania i kibicowania organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Turniej odbywa się przy wsparciu burmistrza Słubic, firmy Hydrodesing (fundatora nagrody dla zwycięzcy), klubu Prowincja oraz portalu Słubice24.pl i telewizji HTS.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2019-03-25 19:27
Czy autor tego komunikatu mógłby podać (dla mniej zorientowanych) pełną nazwę skrótu PES ?
#2 tomasz2711 2019-03-25 20:27
Pro Evolution Soccer
#3 Redakcja Słubice24.pl 2019-03-26 07:17
@bogdano

Tak, to chodzi o grę Pro Evolution Soccer 2019. W poprzedniej, pierwszej publikacji na temat turnieju, dość obszernie to wyjaśnialiśmy (zasady turnieju, na jakim sprzęcie będzie rozgrywany, jakiej grze, itp.)

www.slubice24.pl/wiadomosci/sport/13960-1-slubicki-turniej-e-sportowy-pes-2019

@tomasz2711

Dzięki! :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.