Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Piłkarze drugoligowej Polonii Słubice powrócili do treningów. Dzisiaj zespół prowadzony przez Tomasza Wichniarka i Krzysztofa Sobieszczuka zainaugurował przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych tegorocznych zajęciach stawiło się 17 zawodników.

Przed treningiem trener „polonistów” przedstawił swoim podopiecznym plan przygotowań, który w ostatnim czasie uległ pewnej korekcie. Najistotniejsze zmiany to przesunięcie terminów rozpoczęcia obu obozów. Pierwotnie słubiczanie mieli jechać już 18 stycznia na pierwszy obóz przygotowawczy do Jarocina. Ostatecznie jednak na pierwsze zgrupowanie zamiast do Jarocina słubiczanie udadzą się 26 stycznia do Szamotuł. W związku z przesunięciem terminu pierwszego obozu zmieniła się także data wyjazdu do Turcji. Polonia wyjedzie nad Bosfor 21 lutego. Zmienił się także harmonogram meczów kontrolnych. Aktualnie przedstawia się on następująco:
  • 16 stycznia „Polonia” Słubice - „Lech” (ME) Poznań
  • 23 stycznia „Polonia” Słubice - „Celuloza” Kostrzyn
  • 27 stycznia „Polonia” Słubice - „Lubuszanin” Trzcianka (Poznań)
  • 30 stycznia „Polonia” Słubice - „Mieszko” Gniezno (Poznań)
  • 03 luty „Polonia” Słubice - „Polonia” Nowy Tomyśl (Poznań)
  • 06 luty „Flota” Świnoujście - „Polonia” Słubice
  • 10 luty „Warta” Poznań - „Polonia” Słubice
  • 13 luty „Polonia” Słubice - „Czarni” Żagań
  • 17 luty trwają poszukiwania rywala
Ponadto 4 mecze kontrolne podczas pobytu w Turcji.

W grupie trenujących zabrakło dzisiaj kontuzjowanych Pawła Posmyka, Michała Steinke oraz Dawida Jankowskiego. Pierwsza dwójka wyeliminowała jest z treningów przynajmniej do 20 stycznia, natomiast uraz Jankowskiego jest mniej groźny. W dzisiejszych zajęciach poza zawodnikami, którzy podpisali z Polonią kontrakty, uczestniczyli dwaj testowicze. Pierwszy z nich to były zawodnik Elany Toruń Damian Rożej, a drugi Tomasz Lenart z Motoru Lublin. Rożej może występować jako prawy pomocnik lub napastnik natomiast Lenart to lewonożny obrońca lub pomocnik. Obaj będą trenować w Słubicach do najbliższej soboty, kiedy to Polonia zagra mecz kontrolny z „młodym” Lechem Poznań i po nim zapadnie decyzja co do ich przydatności do zespołu. Szanse pokazania się otrzymają także wychowankowie Polonii tj. Maciej Ossowski, Mateusz Grobel i Mateusz Klimczak.

Piłkarze którzy uczestniczyli w pierwszych zajęciach Polonii:

Tomasz Laskowski, Artur Tumaszyk, Filipe Andarde Felix, Adam Więckowski, Robert Gaca, Ireneusz Marcinkowski, Andrzej Pawłowski, Carlos Alberto Almeida Da Mota Oliveira, Piotr Charzewski, Michał Haftkowski, Marcin Pietrzak, Filip Marciniak, Damian Rożej, Tomasz Lenart, Mateusz Klimczak, Mateusz Grobel, Maciej Ossowski.

[info: Polonia Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.