Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W sobotę 12 grudnia na hali sportowej w Cybince odbył się piłkarski turniej oldbojów. Organizatorem była firma wulkanizacyjna WULMAR S.C. która zaprosiła do gry 8 zespołów (ostatecznie przyjechało 6 drużyn). Zawody zostały rozegrane w 6 zespołowym składzie systemem każdy z każdym.

Wśród goszczących w Cybince ekip byli starzy znajomi, którzy wcześniej spotykali się na różnych piłkarskich imprezach, zarówno halowych, jak i na trawie. To dotyczy oldbojów z Witnicy, Sulęcina i Słubic. Skład turnieju uzupełnili oldboje z Cybinki oraz Berciki z Kunowic. Z powodu dolegliwości chorobowych na turniej nie dojechały zespoły z Karska i oldboje z Post Frankfurt n.Odrą.

Wydawać by się mogło, że przez 10 minut grania na hali powinno padać dużo bramek. W tym turnieju, przynajmniej na początku, strzelono ich niewiele. W pierwszej kolejce spotkań, gdzie spotkały się Słubice II z Witnicą, Kunowice ze Słubicami I i Cybinka z Sulęcinem strzelono tylko 3 gole (po 1 w każdym meczu). Dopiero w końcowych kolejkach, gdy dało o sobie znać zmęczenie jednych i doświadczenie drugich, piłkę z bramki wyciągano częściej.

W turnieju wzięło udział wielu piłkarzy, których niegdyś można było zobaczyć na boiskach III i IV ligi. Jednym z jaśniejszych punktów był Dariusz Biały, który momentami bronił jak za swoich najlepszych czasów i choć puścił kilka bramek, zostawił po sobie niezapomniane wrażenia. W drużynie Oldboy’s Witnica z dobrej strony zaprezentował się Jacek Makara, który przez kilka lat był podporą obrony Browaru Witnica. Na hali potwierdził swoje walory i ... ciężko, oj ciężko było go przejść.

Reprezentanci oldBOYS Słubice to już znana i zgrana ekipa. Czasem jednak któryś z nich błyśnie niekonwencjonalnym zagraniem lub zachowaniem. Tak było z Andrzejem Rudym, który pod bramkę rywali zapuszcza się bardzo rzadko, jednak gdy już tam dobiegnie dzieją się niesamowite rzeczy. Jego wolej, lewą nogą, pod poprzeczkę w meczu z Bercikami wywołał na trybunach burzę oklasków i okrzyki zachwytu. Naprawdę piękny gol.

Zespół oldBOYS-ów miał jeszcze jednego bohatera. Edwin „Zefir” Krępacki nie puścił w całym turnieju żadnej bramki. Może w końcu znalazł swoją pozycję na boisku? W ekipie z Sulęcina niebywałym wyczynem popisał się Norbert Kierzkowski, który "rzutem na taśmę" został najskuteczniejszym strzelcem turnieju. W czterech meczach nie strzelił nic, a w ostatnim meczu turnieju zdobył aż 5 bramek.

Po końcowym gwizdku wszyscy uczestnicy udali się na regeneracyjny posiłek i wzmacniające napoje. Gdy już wszystkie pokarmy i płyny zostały wchłonięte nastąpiło rozdanie pucharów i nagród. Trofea wręczył właściciel firmy WULMAR S.C. pan Mieczysław Marciniak, po czym podziękował wszystkim za udział w turnieju i korzystając z okazji życzył zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. {multithumb popup_type=greybox}

miejsce
drużyna
punkty
bramki
 IoldBOYS I Słubice 15 10:0
 IIoldBOYS II Słubice 10 7:4
 IIIOLDBOY’S Witnica
  9 6:5
 IVOldboje Sulęcin  7
 7:4
 VBerciki Kunowice  3
 7:14
 VIOldboje Cybinka  0
 0:10

Król strzelców: Norbert Kierzkowski – Sulęcin (5 bramek)
Najlepszy bramkarz: Edwin Krępacki – Słubice

Galeria zdjęć:

mt_gallery:
[info: oldBOYS Słubice, Wulmar]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.