Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami trzecia odsłona "Biegu bez Granic – Lauf ohne Grenzen", czyli biegowej rywalizacji ulicami Słubic i Frankfurtu. Niestety, pogoda tym razem nie dopisała, były też zawirowania na trasie liczącej 1/3 dystansu maratońskiego. Mamy już komplet wyników.

bieg bez_granic_001

Podobnie jak przed rokiem (choć na innym dystansie) wygrał Hannes Hähnel z Frankfurtu. Jego czas to 45:28. Wśród pań najszybsza była Cathleen Meier (59:48). Najlepszy ze słubiczan był Ireneusz Najdek (58:32 i 4 miejsce).

Komplet wyników znajdziecie na: www.davengo.com

Wkrótce więcej szczegółów na temat przebiegu zawodów. Poniżej fotorelacja

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 victory79 2018-07-14 11:45
Brawo Grzesiu S.
#2 Amrat 2018-07-15 17:25
Jak dla mnie porażka jeżeli chodzi o organizację zawodów po polskiej stronie.. po stronie niemieckiej trasa była bardzo dobrze oznaczona - strzałki narysowane sprayem na podłożu, bardzo dużo osób pilnujących przebiegu trasy i porządku, które wskazywały drogę na każdym kroku.. niestety w Słubicach zabrakło tego wszystkiego.. niemalże brak wskazówek dotyczących trasy , brak osób odpowiedzialnych za pilnowanie przebiegu zawodów, ostatecznie wyszło tak, że niektórzy przebiegli 13 KM, inni 14, a niektórzy nawet około 16 km.. za bazarem większość pobiegła prosto w stronę PKP w Słubicach, po czym zawrocili gdy zorientowali się, że źle biegną. Krzyczeli do osób biegnących za nimi żeby zawracali. Co najmniej kilkadziesiąt osób, które początkowo biegły w czołówce zrobiło o wiele większy dystans niż był przewidziany..i tym samym spadli na o wiele niższe miejsca. Poza służbami mundurowymi które wstrzymywaly ruch nie widziałem nikogo kto by wskazał drogę uczestnikom. Jeden z uczestników biegnący za mną krzyknął do kogoś kto (chyba) powinien pilnować trasy (tak podejrzewam, nie zauważyłem do kogo się zwracał bo biegnął za mną) "Dlaczego nikt tu nie pilnuje trasy?!" , usłyszeliśmy odpowiedź kobiety, która równocześnie się zaśmiała "to wy powinniście znać trasę".. kompletna olewka. Jak dla mnie mapa z wyznaczoną trasą którą widziałem przed zawodami nie była na tyle szczegółowa, żeby biec bez wskazówek na trasie...
#3 Amrat 2018-07-15 17:28
...Dlatego myślę że wszyscy uczestnicy liczyli na wskazówki na drodze, których zabrakło w Słubicach.. Każdy biegł jak uważał.. podobno już za mostem na rondzie niektórzy nieświadomie pobiegli prosto, tym samym skracając sobie dystans. Według mnie wyniki są nieważne, a w przyszłym roku chyba lepiej będzie jak bieg odbędzie się tylko po niemieckiej stronie..zdecydowanie lepiej poradzili sobie z organizacją biegu niż osoby odpowiedzialne za to w Słubicach... Totalna porażka i wstyd ????
#4 Lenart 2018-07-17 11:28
Jak widzę to organizatorom biegu nie zależy na promocji! Żadnych przeprosin, że bieg był źle zabezpieczony. Najpierw problemy z rejestracją, potem organizacja biegu! Koszmar. Pakiet startowy porażka - numer, czip i piwo jak ktoś chciał! Przejechałem 600 km, żeby w rodzinnym mieście sportowo się pobawić, A tu kicha! W przyszłym roku bardzo mocno się zastanowię nad przyjazdem! Jedyny plus - biuro zawodów, sprawnie zorganizowane i pomoc osoby ze znajomością polskiego, oraz oznacznie i zabezpieczenie trasy po stronie niemieckiej!
Pozdrawiam organizatorów! :cry:
#5 Kara 2018-07-17 16:42
Miłosz, to Ty?
Nie masz gdzie startować w porządnych zawodach. Dawno Cię w Słubicach nie było i nie wiesz, że czasy kiedy zawody sportowe było wzorowo organizowane dawno minęły. Teraz to OSIR-em (SOSiR-em) menadżery rządzą ;)
#6 Lenart 2018-07-17 16:58
Mam gdzie biegać! Ale Miło było rok temu, gdy pierwszy raz po 32 latach, biegłem po ulicach miasta, na bieżni stadionu, gdzie zaczynało się bieganie! Za drugim razem chciałem trochę powalczyć!
Było minęło! A tak z drugiej strony "Mustafa" to kto?
#7 Kara 2018-07-17 23:38
Słubice już nie te co 32 lata temu. Teraz rządzi tu lobby papierosowo - kantorowo - paliwowe. Zdolna młodzież kończy dobre uczelnie i nie wraca do tego miasta. Nie mając układów w magistracie nic nie załatwisz, Przetargi i zlecenia dostają tylko swoi i realizują je poprzez podwykonawców zabierając dla siebie różnice. Układy i układziki. Miałeś farta, że wyjechałeś na wschód. Gdybym był młodszy, to też chętnie bym wyjechał. Wpadnij kiedyś do starych znajomych powspominać Panią Alę i Panią Lejko ;)
#8 Lechita 2018-07-18 13:14
" Zdolna młodzież kończy dobre uczelnie i nie wraca do tego miasta. " - zazwyczaj wraca na Zalando itd. :lol:
#9 Kara 2018-07-18 21:15
@Piwosz
Nie znam przypadków aby absolwenci akademii medycznych, renomowanych uniwersytetów czy politechnik pracowali w Zalando. Znam natomiast miernoty po ColPolu robiące kariery polityczne :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.