Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Miejskie Święto Hanzy to nie tylko mnóstwo koncertów i kulturalnych wydarzeń. W programie czeka także wiele wydarzeń sportowych, jednym z nich będą zawody pływackie na Odrze, organizowane już po raz 10. Kto chciałby spróbować swoich sił?

Oderschwimmen
Paweł Radziński i Rafał Borowiak

Lekko nie będzie, bo pływanie w Odrze to spore wyzwanie. Co prawda uczestnicy większość dystansu przepłyną z prądem, ale odległość jaką będą mieli do zaliczenia to aż 3.5 km (2.5 km z prądem, 1 km w wodzie stojącej). Start zaplanowano z północnego cyplu Koziej Wyspy (Ziegenwerder), a meta będzie przy porcie zimowym za frankfurcką filharmonią (Marina Winterhafen). ZOBACZ MAPĘ

Kto może wziąć udział w rywalizacji? Nie ma większych ograniczeń poza wiekiem – trzeba mieć ukończone 16 lat. I oczywiście dobrze pływać. W przypadku osób poniżej 18 roku życia dodatkowo wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Jeśli woda będzie miała poniżej 21 stopni, to dozwolone jest korzystanie z pianek.

Organizatorem zawodów jest Miejski Związek Sportowy z Frankfurtu. Uruchomiono już zapisy. Zgłaszać się można na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy będą możliwe również w dniu zawodów, najpóźniej 30 minut przed startem na deptaku przy Holzmarkt.

A jakie przygootwano nagrody? Na najszybszych pływaków w kategorii kobiet i mężczyzn czekają okazałe puchary ufundowane przez zakłady Stadtwerke z Frankfurtu.

Rok temu w stawce 31 zawodników wygrał Paweł Radziński z Gorzowa Wlkp. Na trzecim miejscu uplasował się słubiczanin Rafał Borowiak. Najszybszą z kobiet była Niemka Maren Seeliger. A kto w tym roku stanie na podium? Zachęcamy do przyjścia na promenadę oraz most i kibicowania. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Termin: 15.07.2018, godz. 11:00. Miejsce: wyspa Ziegenwerder, północny cypel.

---

AKTUALIZACJA: Niestety, mamy złą wiadomość dla uczestników i kibiców zawodów pływackich Oderschwimmen. Impreza została odwołana przez organizatorów. Powodem jest zbyt niski stan wody w Odrze. Więcej informacji TUTAJ.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Redakcja Słubice24.pl 2018-07-11 10:54
Niestety, mamy złą wiadomość dla uczestników i kibiców zawodów pływackich Oderschwimmen. Impreza została odwołana przez organizatorów. Powodem jest zbyt niski stan wody w Odrze. Więcej informacji na: www.slubice24.pl/wiadomosci/sport/12696-zawody-plywackie-w-odrze-odwolane

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.