Kolejne dobre wieści ze sportowych aren, tym razem tenisowych. Dominika Podhajecka stanęła na podium Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12) w tenisie ziemnym. Utalentowana „Dominatorka” po emocjonującej rywalizacji sięgnęła po brązowy medal w grze podwójnej.

Dominika Podhajecka

Impreza odbyła się w dniach 23-30 czerwca na kortach tenisowego parku w Kołobrzegu. Reprezentantka klubu GKT Smecz Górzyca trzecie miejsce wywalczyła w parze z Martyna Mackiewicz (KT GAT Gdańsk).

Tenisistki były rozstawione w turnieju z nr 4, dlatego nie musiały startować w pierwszej rundzie. W drugiej pokonały parę lubińsko-wrocławski duet Martyna Śrutwa / Nika Hurkacz 6:2, 6:1. W ćwierćfinale udanie zrewanżowały się parze Sonia Bojarska / Karolina Gołda (Warszawa / Radom) za porażkę podczas Halowych Mistrzostw Polski wygrywając 6:1, 6:2.

Prawdziwe emocje czekały dopiero w półfinale. O przegranej z parą Oriana Gniewkowska (Sopot Tenis Klub) i Laura Stypuła (TS IDEA SPORT Toruń), która później sięgnęła po złoty medal, zadecydowały dosłownie pojedyncze piłki. O przebiegu meczu opowiada Daniel Podhajecki, trener i ojciec Dominiki.

- W tak niezwykle wyrównanym pojedynku zabrakło przede wszystkim sportowego szczęścia. Dziewczyny prowadziły w pierwszym secie już 5:2, i miały nawet 2 piłki setowe, ale rywalki za każdym razem wygrywały tzw. złote piłki (system bez przewag). Podobnie w drugim secie przy stanie 4:5 dla rywalek decydowała złota piłka. Warto nadmienić, że rywalki zostały później mistrzyniami Polski – opowiada D. Podhajecki.

To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki. Wcześniej Dominika Podhajecka zdobyła 4 srebra w kategorii krasnalek (do lat 10) - po dwa w singlu i w deblu. Jest też aktualną mistrzynią woj. lubuskiego do lat 14.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Dominatorka wraz z koleżankami z KT GAT Gdańsk awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane we wrześniu. Skąd akurat jej udział w drużynie z Gdańska? Wyjaśnia to D. Podhajecki.

- Do imprezy każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O naszą Dominikę zabiegały aż 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Wybraliśmy ten ostatni klub - zaznacza.

Tenisistka z Górzyca miała już okazję sprawdzić formę w drużynowej rywalizacji. W trakcie eliminacji, które odbyły się na kortach AZS Poznań, wygrała wszystkie swoje mecze (deblowe i singlowe), nie tracąc przy tym ani seta. Batalia o medale zapowiada się więc emocjonująco.

O występach Dominiki Podhajeckiej będziemy oczywiście informować.