Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
28. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic za nami! 10 listopada na placu Bohaterów rywalizowały dzieci i młodzieży ze szkół z naszego regionu. Łącznie rozegrano 20 biegów w kategoriach wiekowych od przedszkolaków po szkoły średnie. Mimo typowo listopadowej pogody frekwencja dopisała - zarówno wśród zawodników jak i kibiców.

Biegi Niepodległości Słubice

Biegi tradycyjnie miały uroczystą oprawę. Otwarcia dokonali gospodarze imprezy - wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński oraz starosta słubicki Marcin Jabłoński. Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom udzielił proboszcz parafii pw. Ducha Świętego ks. Henryk Wojnar.

Następnie rozpoczęły się biegowe zmagania - tradycyjnie pełne emocji, zaciętej walki do ostatnich metrów, radości na mecie, czasem także upadków i łez. Na trasie, przyozdobionej biało-czerwonymi flagami, zawodników do boju zagrzewali nie tylko ich rówieśnicy i bliscy, ale także spikerzy - Piotr Kiedrowicz i Robert Tomczak. Biegowym zmaganiom przyglądali się również członkowie Rady Miejskiej w Słubicach oraz Zbigniew Sawicki, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównego organizatora imprezy.

A co czekało na mecie? Pamiątkowe medale otrzymały wszystkie przedszkolaki, a w biegach szkolnych pierwszych 11 osób. Pierwsza trójka w każdym biegu była dodatkowo nagradzana pamiątkowymi statuetkami oraz plecakami z nazwą biegu i tytułem kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł", z której impreza była współfinansowana. Dzięki wsparciu każdy mógł skorzystać m.in. z bezpłatnego posiłku i gorącej herbaty.

- Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i udział w biegach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. I oczywiście do zobaczenia za rok - poinformował Ryszard Chustecki, dyrektor SOSiR.

ZOBACZ WYNIKI

Zmagania na trasie śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy na fotorelację.

Komentarze   

#1 burmiszcz 2017-11-11 12:01
Na zdjęciu numer 5 jest dokładnie opisana sytuacja ekonomiczna SOSIRu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.