Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dominika Podhajecka, młoda tenisistka GTK Smecz Górzyca, zdobyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Województwa Lubuskiego Skrzatek i Skrzatów (do lat 12) w tenisie ziemnym. Po raz pierwszy impreza tak wysokiej rangi pod szyldem Polskiego Związku Tenisowego została rozegrana w Górzycy.

Górzyca tenis

Turniej odbył się w dniach 13-15 maja na terenie Kompleksu Sportowo Rehabilitacyjnego. Jego głównym pomysłodawcą był Daniel Podhajecki, tata i trener naszej "Dominatorki".

Zawodniczka gospodarzy, którą w procesie szkoleniowych wspiera także Andrzej Żwawiak, nie dała rywalkom żadnych szans pewnie wygrywając wszystkie mecze. Najpierw w grze pojedynczej pokonała swoje starsze koleżanki Olimpię Janecką (UKS C'mon Zielona Góra - srebro) oraz Anielę Ostraszewską (NST Jenin - brąz), a następnie w deblu w parze z A. Ostaszewską pokonały zielonogórzanki Olimpię Janecką i Julię Piotrowską.

Gra pojedyncza chłopców zakończyła się sukcesem Jakuba Kawałkowskiego (UKS Dwójka Zielona Góra). Tuż za nim uplasowali się Andrzej Chorostin (Stowarzyszenia Sportowe Zielonogórzanka Przytok) i Kajetan Płonkowski (GKT Nafta Zielona Góra). W grze podwójnej zwyciężyła para J. Kawałkowski i Przemysław Grynienko (Stowarzyszenie Sportowe Zielonogórzanka Przytok).

Organizatorzy docenili uczestników turnieju. Młodzi tenisiścy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsi nagrody rzeczowe, puchary i statueki. Ich zmaganiom przyglądali się m.in. starosta słubicki Marcin Jabłoński, wiceprezes Związku Tenisa Województwa Lubuskiego Dariusz Krzeptowski oraz wójt gminy Górzyca Robert Stolarski. Dzięki wsparciu samorządowców, a także licznych sponsorów, wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, a zawodnicy, ich opiekunowe oraz goście mieli zapewnione solidne zaplecze gastronomiczne.

Mistrzostwa województwa do lat 12 to nie ostatnia tego typu impreza w Górzycy. Środowisko tenisowe już teraz zaprasza na kolejne zawody. We wrześniu na górzycki kortach odbędzie się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny PZT Skrzatek i Skrzatów. I tu ponownie przedstawiciele klubu liczą na wsparcie ludzi dobrej woli.

- Zachęcamy potencjalnych sponsorów do wsparcia finansowego tych historycznych zawodów, a także o wspieranie rozwoju niezwykle dynamicznie rozwijającej się sekcji tenisowej, skupiającej utalentowane dzieci z terenu powiatu słubickiego - apeluje D. Podhajecki.

Poniżej galeria zdjęć z turnieju udostępniona przez klub naszej redakcji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.