Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się nasze eksportowe biegaczki - Ewa Kiedrowicz i Małgorzata Konopka. Słubiczanki wzięły udział w prestiżowych zawodach sztafetowych XLPL Ekiden w Poznaniu, gdzie wywalczyły drugie miejsce na podium.

Ekiden Poznań

Impreza pod nazwą Ekiden wywodzi się Japonii, gdzie jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej wśród mieszkańców tego kraju. Startują w niej kilkuosobowe sztafety, mające do przebiegnięcia dystans maratoński, czyli 42 kilometry i 195 metrów.

Formuła od kilku lat przyjęła się także w Polsce i zyskała ogromną popularność wśród biegaczy, przede wszystkim wśród amatorów. Zawody sztafetowe odbywają się m.in. w Warszawie i Poznaniu, przyciągając tysiące uczestników. Nie inaczej było 28 maja w stolicy Wielkopolski, gdzie na pięknie położonej trasie wokół jeziora Malta, rywalizowało blisko 300 sześcioosobowych sztatef męskich, żeńskich i mieszanych.

W tej doborowej stawce drugiej miejsce w kategorii kobiet zajęła drużyna o wdzięcznej nazwie "Szybkie i piekne", w której startowały dwie biegaczki reprezentujące Słubicką Akademię Biegową - Ewa Kiedrowicz i Małgorzata Konopka. Razem z nimi biegły trzy zawodniczki ze Stargardu - Sylwia Grzesiak, Agnieszka Alabrudzińska i Natalia Tokarek oraz Elżbieta Romej z Łobza, miasta parterskiego Słubic.

Mimo trudnych warunków na trasie - wiatru i ogromnego upału - wszystkie panie spisały się na swoich zmianach na medal. Na mecie maratonu zmierzono im czas 3:11.02, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium w klasyfikacji generalnej kobiet. W nagrodę za swój wysiłek otrzymały okazały puchar, pamiątkowe medale oraz całą masę nagród od sponsorów, m.in. koszulki do biegania, książki oraz pakiet profesjonalnych kosmetyków.

Słubiczanki były bardzo zadowolone ze swojego startu i już zapowiadają, że chętnie wrócą do Poznania za rok. Do udziału w imprezie chcą też namówić więcej osób ze Słubic, w tym biegające kobiety, których w naszych mieście jest coraz więcej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.