Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już w piątek w Słubicach i Frankfurcie rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Most - największej w regionie imprezy łączącej różnorodne nurty kultury i sztuki. Nad Odrę przyjadą gwiazdy kina, teatru, fotografii, malarstwa i muzyki.

Festiwal rozpocznie się w 3 lipca na moście granicznym otwarciem wystawy "My w Europie" - przedstawiającej fotografie autorstwa studentów z Polski, Niemiec i Ukrainy. Wieczorem ze słubiczanami spotkają się twórcy filmu "Korepetytor" z Peterem Lucasem na czele. W Collegium Polonicum ruszy też kino plenerowe, które będzie działać przez cały okres festiwalu.

lucas

Dzień później na amatorów sztuki przez duże "S" czekają kolejne wystawy m.in. prezentacja fotografii z ukraińskiego Majdanu autorstwa Igora Gaidaia. Z publicznością spotkają się Tomasz Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów i Janusz Zaorski, kultowy reżyser.

Niedziela to przede wszystkim koncert "Lato Zet i Dwójki" na stadionie w Słubicach z gwiazdami polskiej estrady. Zagrają: Varius Manx, Rafał Brzozowski, Jamala, Donatan & Cleo, Video, Łukasz Zagrobelny, Pectus, Ola Nizio, Loka i Lena.

Warto też zwrócić uwagę na scenę muzyczną, która tak jak przed rokiem zagości na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej. Na fanów dobrej muzyki przez cały tydzień czeka solidna porcja koncertów w wykonaniu rozmaitych artystów i zespołów z Polski i Ukrainy. Zaprezentują się też muzycy ze Słubic.

Środa i czwartek to spotkanie z teatrem - Haka Poi z Zielonej Góry oraz Theater im Schuppen z Frankfurtu nad Odrą. Na deser będzie koncert Raya Wilsona, legendarnego wokalisty zespółu Genesis.

anna maria

Festiwal zakończy się 10 lipca (piątek) atrakcyjnie zapowiadającym się koncertem na moście granicznym. Na scenie zobaczymy zjawiskową Annę Marię Jopek oraz zespół Kroke. Po koncercie zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Warto wspomnieć, że równolegle będą odbywać się ciekawe warsztaty. Z początkującymi adeptami sztuki filmowej spotka się operator filmowy ze Słubic Mariusz Konopka, pomysłodawca Horyzont Studio. Tajniki fotografii zdradzą eksperci SONY oraz profesorowie Design Akademie z Berlina. Technikę kolodionu przybliży prof. Marek Szyryk.

3d

Na spotkaniach autorskich pojawią się m.in. Grażyna Wolszczak, Zbigniew Zamachowski, Ewa Błaszczyk, Tadeusz Rolke, Arkadiusz Jakubik czy Zbigniew Hołdys.

Więcej informacji wraz z dokładnym planem godzinowym wszystkich imprez znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy www.festiwalmost.pl.

Śledźcie też naszą stronę i specjalną festiwalową zakładkę - będziemy tam prezentować zapowiedzi poszczególnych wydarzeń i umieszczać relacje na bieżąco.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Olala 2015-07-02 09:12
Czy ktoś wie kiedy będzie zamknięty most graniczny?
#2 Redakcja Słubice24.pl 2015-07-02 10:34
Dziś na naszej stronie ukaże się informacja dotycząca organizacji ruchu podczas festiwalu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.