Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jutro w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Borysa Michajłowa "Yesterday´s Sandwich: 60s 70s". Pokaz fotografii artysty z byłego Bloku Wschodniego to element rozpoczynającego się właśnie Festiwalu Most.

Boris Michajłow będąc najlepszym fotografem ukraińskim, należy równocześnie do grona najgłośniejszych artystów byłego Bloku Wschodniego. Jako fotograf uzyskał  rozgłos wstrząsającą serią fotografii, obnażającą system „kraju powszechnej szczęśliwości“. Zdjęcia ludzi wykluczonych – narkomanów, alkoholików, bezdomnych czy dzieci ulicy wykonane tuż po rozpadzie ZSRR pokazywały nagą prawdę o bezwzględności ustroju i stanie degeneracji jego społeczeństwa.


okno michajlow

Wystawa  jest w pewien sposób szczególna, gdyż przedstawione na niej fotokolaże są pod względem formalnym nietypowe dla tego artysty, ale już w warstwie emocjonalnej dotykamy typowej dla niego wielkiej wrażliwości socjalnej, którą jak znak rozpoznawczy znajdujemy niemal w każdej pracy.

- Ta seria zdjęć była w pewnym sensie zapowiedzią pomarańczowej rewolucji na Ukrainie - tak o swoich pracach mówi sam autor.

Wystawę odbywa się w ramach Festiwalu Most. Będzie ją można oglądać do 25 lipca.

Termin: 03.07.2015 godz.19:00. Miejsce: Galeria OKNO SMOK ul. I Maja 1. Wstęp wolny.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.