Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Organizatorzy Festiwalu Most zapraszają dziś na pierwsze spotkanie z teatrem w ramach tegorocznej edycji imprezy. We frankfurckim Kleist Forum zobaczymy spektakl Narodowego Teatru Starego w Krakowie pt. "Król Edyp". Reżyserem spektaklu jest Jan Klata.

Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny.

krol edyp

To jednak nie koniec teatralnych spotkań w ramach festiwalu. Czekają nas jeszcze premiera sztuki "Marzec" w reż. światowej sławy rosyjskiego dramaturga Nikolaja Kolady (18 lipca o godz. 18 w SMOK-u), a wcześniej odbędą się dwudniowe warsztaty teatralne pod jego kierownictwem (również SMOK).

Więcej info na stronie www.festiwalmost.pl
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 korale 2014-07-13 21:02
BRAWO dla reżysera i wykonawców.
Nie sądziłam,że mi się aż TAKA AWANDARDA spodoba.
Jestem pod wrażeniem.
#2 Michailovitsch 2014-07-14 13:02
Czas chyba na pierwsze chłodne i obiektywne podsumowanie festiwalu Most, ktory znowu spowodował odsunięcie w cien naszego tradycyjnego Miejskiego Swięta Hanzy a szkoda.

Błędem było zamykanie mostu, czego dowiódł wypadek przed Swieckiem i paraliz komunikacji samochodowej z Niemcami. Plakaty uliczne dotyczące Hanzy i Mostu nie zawierały godzin poszczególnych wydarzeń, a jedynie ogólnikowe informacje, a to spory minus. Program w internecie nie jest usprawiedliwieniem.

Przy otwarciu na moście wierchuszka urzędników i nieco słubiczan przybyłych raczej z ciekawości albo dla darmowych kanapek z cebulą, niz z miłości do muzyki T. Stanko.

Godzina mainstreamowej, komercyjnej muzyki - lekkiej, łatwej i przyjemnej, bo rozpoznawalnej i meczonej do zdarcia na antenie radiowej i telewizyjnej. Miałem cicha nadzieję, ze kazdy wykonawca zaprezentuje 4-5 piosenek i koncert potrwa co najmniej do północy, a tu lipa... Gawiedz mogła jednak poskakać i podleczyć kompleksy zdjęciami przy ściance z tzw. "gwiazdami". To chyba jedyny plus w tym smutnym jak "nie wiem co" mieście.
#3 wolanin 2014-07-14 14:23
ja bym dodał do tego wszechobecny poziom lansu słubickich "vipow" a krążące po internetach selfi z gwiazdami zet wzbudza co najwyżej litość. ludzie więcej klasy!!!

koncerty takie jak Stańko czy sztuka Klaty to perełki i chwała organizatorom, ale to nie na Słubice niestety, tu rządzi disko i biesiada

potwierdzam program na plakatach i ulotkach porażka, wszystko trzeba szukac w internecie, o występie Piwowskiego ktorego uwielbiam dowiedzialem sie ze slubice24 po fakcie
#4 Michailovitsch 2014-07-14 15:35
Nie zmiescilo sie w jednym komentarzu, dlatego skoncze moje przemyslenia drugim postem:

Za mało otwartej promocji lokalnych tworców kultury, np. wspaniałych lokalnych fotografów. Zamknięte warsztaty dla ograniczonej liczby osób to jednak nie to samo, co otwarta promocja tego, co nasze słubickie. Na fotorelacji z otwarcia w CP wystawy fotografii nie-słubickich studentów widać, ze byli na niej niemal wyłącznie organizatorzy i autorzy prac a nie słubiczanie.

Corka poszła do CP na spotkanie z Pawłem Delągiem a pan w recepcji nic nie wiedział o spotkaniu i wrociła zawiedziona do domu.

Ostatnia sprawa, wobec której nie mozna przejśc obojętnie to rwanie się na organizację festiwalu szuki bez odpowiedniej infrastruktury - kina z prawdziwego zdarzenia choćby studyjnego (bo te salkę na parterze SMOK-a kinem trudno nazwac) i sceny teatralnej, na ktorej mógłby gościc Teatr Stary z Krakowa. Polacy musieli iść na polską sztukę do... Kleist-Forum we Frankfurcie.

Osobiście jestem za powrotem sprawdzonego Swięta Hanzy a nie kombinowaniem na siłę z festiwalem Most.
#5 jagoda 2014-07-14 22:19
Ludzie! Jeszcze tak nie było do tej pory tyle atrakcji kulturalnych.Król Edyp - poczytajcie sobie i wyciagnijcie wnioski.Nie sztuką jest się napić ale dobrze się bawić wiedzą.Jest świetnie .Brawo dla organizatorów Wielkiego koncertu z Tvp2.Byłam pod wrazeniem.Święto Hanzy ,wspominam tylko wielkie kramy z piwem itp.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.