Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziś o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie z Iloną Felicjańską, modelką i aktorką, która podczas Festiwalu Most bierze także udział w warsztatach fotograficznych. Podczas spotkania z publicznością artystka opowie o swojej pracy i niedawno wydanej książce "Jak być niezniszczalną".

"Jak być niezniszczalną" to publikacja, w której Ilona Felicjańska mierzy się z tematem alkoholowego nałogu od A do Z. Książka jest kompletnym studium uzależnienia, napisanym z praktycznego punktu widzenia kobiety, która odbiła się od dna. Mówi w bezpośredni, wręcz brutalny sposób o sprawach, które w polskiej rzeczywistości tak chętnie zamiatane są pod dywan. Książka uświadamia, że alkoholizm jest nie tylko problemem właściwym dla tzw. marginesu, ale dotyka ludzi ze wszystkich grup społecznych. Autorka odczarowuje wizerunek "alkoholika-menela" i burzy spokój ducha tych, którzy łudzą się, że problem ich nie dotyczy.

ilona felicjanska

Ilona Felicjańska – modelka, II wicemiss Polonia z 1993 roku. W latach 1994-98 była asystentką Mariusza Szczygła w najbardziej znanym polskim talk-show „Na każdy temat”. W 2007 roku założyła Fundację „Niezapominajka”, której celem jest pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami. Za swoją działalność charytatywną i inspirowanie kobiet została nagrodzona nagrodą "ECCO Walk in Style”. W 2012 rozpoczęła kampanię społeczną skierowaną do kobiet  – "Pamiętaj o samokontroli".

Spotkanie z modelką odbędzie się 14 lipca o godz. 20:00 w Collegium Polonicum (mała aula).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.