Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami pierwszy dzień Festiwalu Most. Razem z naszym obiektywem byliśmy obecni  na otwarciu wystawy malarstwa Henryka Cześnika i Josefa Lange-Grumfelda w Marienkirche, a wieczorem odwiedziliśmy most graniczny, gdzie odbył się koncert jazzowy Tomasza Stańko i jego grupy Old Kwartet.

Przed koncertem przedstawiciele Słubic i Frankfurtu nad Odrą - burmistrz Tomasz Ciszewicz oraz nadburmistrz Martin Wilke - w towarzystwie dyrektora artystycznego festiwalu Janusza Hetmana dokonali uroczystego otwarcia imprezy.

Zapraszamy do naszej fotorelacji:

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Witja 2014-07-11 06:43
Tomasz Stańko! Geniusz!! :-)
Na poważnie - Staćko to fantastyczny muzyk, a poza tym świetni Wasilewski, Miśkiewicz, Kurkiewicz... Mam nadzieję, że im ten koncert sprawił taką samą przyjemność jak mi.
#2 z.woleja 2014-07-11 08:39
Sponsorem festiwalu jest Swiss Krono Group, w skład której wchodzi Kronopol, na który publicznie psioczył Ciszewicz. A teraz on i jego urzędnicy z rodzinami stanowią połowę widowni festiwalu. Jak to pieniądze zmieniają punkt widzenia, pecunia non olet :)
#3 Witja 2014-07-11 20:39
Szanowny(a) "z.woleja",
przykro mi tego słuchać. Jesteś niezadowolony(a) jesteś z programu festiwalu, zaproponuj inny. Niezadowolony(a) z burmistrza? Wystartuj sam(a) albo idź na wybory na jesień (głosowałeś/aś w ostatnich?!).
Co, do licha, ma piernik do wiatraka? Chyba dobrze, że firmy chcą sponsorować festwial pomimo podobno jakichś nieporozumień (a tak w ogóle to pierwsze słyszę, że Cieszewicz psioczył na Kronopol), a program Mostu jest dobrze skrojony. Jest coś dla lubiących jazz (Stańko) i pop (dzisiejszy koncert na stadionie).
Zrób coś sam(a), przyjdziemy zobaczyć, jak Ci wyjdzie.
Pozdro!
PS. NIe jestem pracownikiem administracji, nie jestem z rodziny pracowników administracji. W Słubicach jestem przyjezdny, nie mam rodziny, żeby było jasne.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.