Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej to nowa formuła w konkursowym repertuarze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Swoje wokalne i lingwistyczne zdolności prezentowały dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych. Jury miało trudny orzech do zgryzienia!

Do pierwszej edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej zgłosiło się 31 uczestników. 22 lutego odbyły się przesłuchania pierwszej najmłodszej grupy wiekowej 7-10 lat, a 24 lutego dwóch starszych grup: 11-14 i 15-19 lat.

Trudnego zadania wyboru najlepszych podjęło się jury w składzie: Ewelina Skórska, Natalia Brzezińska-Szołtun oraz Zbyszko Jatczak.

Po długiej naradzie, wśród najmłodszych jako najlepszy oceniono występ Leny Wróblewskiej (ZOBACZ), natomiast wyróżnienie przyznano Dominice Jurys (ZOBACZ).

Wśród starszych, w kategorii wiekowej 11-14 lat, I miejsce zajęła  Maria Iwaszkiewicz (ZOBACZ), a wyróżnienie wyśpiewała Kaja Kuperszmit (ZOBACZ). W grupie 15-19 lat zwyciężczynią została Natalia Przekoracka (ZOBACZ).

- Wszyscy reprezentowali wysoki poziom, zarówno w sferze muzycznej, jak i językowej. Gdybyśmy mogli, nagrodzilibyśmy wszystkich, ale konkursy mają to do siebie, że spośród wielu zdolnych uczestników trzeba wybrać garstkę. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia – podsumowali organizatorzy konkursu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.