Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Finał WOŚP

Rząd zwiększa obostrzenia, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zmienia termin tegorocznego Wielkiego Finału. Ten, kto chce dorzucić się do orkiestrowej puszki już teraz, może zrobić to online.

Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał odbyć się 10 stycznia. Przypomnijmy, zbiórka dedykowana jest wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na ten dzień szykowało się 1362 sztaby w całej Polsce i ok. 120 000 wolontariuszy, w tym także Słubice.

 Jednak w związku z ogłoszoną przez rząd narodową kwarantanną, Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zmianie terminu finału. Został przesunięty na 31 stycznia.

- Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku, będziemy znowu razem ze sobą – napisał na stronie WOŚP jej szef Jurek Owsiak.

Choć finał został przesunięty, zbiórki „na orkiestrę” już trwają. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, w którym mieści się sztab, cały czas zbiera fanty na licytacje (ZOBACZ).

SMOK uruchomił także wirtualną puszkę na portalu eSkarbonka. Dzięki niej można wesprzeć tegoroczny cel WOŚP bez wychodzenia z domu - KLIKNIJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.