Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Za nami kolejne tygodnie akcji #hot16challenge2. 16 rapowanych wersów nagrywają już nie tylko artyści, ale również celebryci i politycy. W Słubicach oprócz Abla swoje wersje nagrali m.in. Kedyf, RDK oraz Emrat. Nominację dostał także… burmistrz Mariusz Olejniczak.

Kedyf

Akcję #hot16challenge2 zapoczątkował raper Solar (6 lat temu odbyła się pierwsza edycja). Jej idea polega na wykonaniu utworu, którego tekst powinien liczyć 16 wersów, a następnie nominowaniu kolejnych osób. Te mają 72 godziny, aby stworzyć swój kawałek.

Walczą z koronawirusem

W tym roku akcji przyświeca cel charytatywny związany z pandemią koronawirusa. Zarówno nominowani, jak i słuchacze mogą wpłacać pieniądze na specjalnej stronie uruchomionej w serwisie Siepomaga.pl. Licznik pieniędzy rośnie w rekordowym tempie. Obecnie zebrano już blisko 3,3 mln zł.

Nie tylko raperzy

Do akcji, początkowo odbywającej się wyłącznie w kręgach hip-hopowych, szybko przyłączyli się artyści z innych nurtów muzycznych, celebryci, aktorzy, dziennikarze, a nawet politycy.

Wyzwanie dotarło także do Słubic. Niedawno pisaliśmy o nominacji, którą otrzymał Abel (ZOBACZ). Dziś prezentujemy kolejny utwory, które wykonali inni raperzy z naszego miasta – m.in. Kedyf, RDK, Emrat, Szumi czy Majki.

Nominacja dla burmistrza

Do naszej redakcji dotarło również nagranie, na którym z rapem mierzy się Ariel Pawelczyk, na co dzień zajmujący się zarządzaniem nieruchomościami - ZOBACZ. To właśnie on nominował do wykonania gorącej szesnastki burmistrza Mariusza Olejniczaka, na którego nagranie wciąż czekamy.

Poniżej klipy z nagraniami.

KEDYF

EMRAT / EXPE

RDK

HzR

SZUMI

MAJKI

ES

MATTY.FLAME

Jeśli znacie inne utwory nagrane w ramach #hot16challenge2 przez osoby z naszego miasta, dajcie znać - opublikujemy je.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.siepomaga.pl/hot16challenge.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.