Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Spontaniczna akcja #hot16challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. 16 rapowanych wersów nagrywają i wrzucają do internetu już nie tylko artyści hip-hopowi, ale także celebryci, aktorzy, a nawet sam prezydent Polski Andrzej Duda. Swoją wersję nagrał także słubicki raper Abel. 

Abel

Akcję #hot16challenge2 zapoczątkował raper Solar (6 lat temu odbyła się pierwsza edycja). Jej idea polega na wykonaniu utworu, którego tekst powinien liczyć 16 wersów, a następnie nominowaniu kolejnych osób. Te mają 72 godziny, aby stworzyć swój kawałek.

W tym roku akcji przyświeca cel charytatywny związany z pandemią koronawirusa. Zarówno nominowani, jak i słuchacze mogą wpłacać pieniądze na specjalnej stronie uruchomionej w serwisie Siepomaga.pl. Licznik pieniędzy rośnie w rekordowym tempie. Obecnie zebrano już blisko 1,4 mln zł.

Do akcji, początkowo odbywającej się wyłącznie w kręgach hip-hopopowych, szybko przyłączyli się artyści z innych nurtów muzycznych, celebryci, aktorzy, dziennikarze, a nawet politycy, w tym sam prezydent RP Andrzej Duda.

Nominację otrzymał także słubicki raper Abel. Gorącą szesnastkę w jego wykonaniu, nagraną w rejonie mostu granicznego, można obejrzeć poniżej.

A seśli chcecie pomóc, zapraszamy na stronę www.siepomaga.pl/hot16challenge.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.