Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sektor 3, czyli Słubickie Centrum Organizacji Pozarządowych, zaprasza na kolejny "Podwieczorek obywatelski". Tym razem głównym tematem spotkania będzie sport i sprawy transgraniczne.

podwieczorek 07.2016

Pierwsza część spotkania poświęcona będzie programowi Europejskiej Współpracy Terytorialnej Brandenburgia-Polska na lata 2014-2020. Na integrację mieszkańców oraz zwiększanie atrakcyjności i dostępności pogranicza przeznaczono 100 mln euro. Po część z nich będą mogły sięgnąć organizacje pozarządowe. O nowym programie i jego zasadach opowie Pani Izabela Glišić ze Wspólnego Sekretariatu we Frankfurcie nad Odrą.

Druga część poświęcona będzie ministerialnemu programowi "KLUB", czyli dotacjom dla małych klubów sportowych. To nowy program, realizowany w tym roku po raz pierwszy, ale cieszący się dużym zainteresowaniem. Tak dużym, że po rozdysponowaniu 15 mln zł ministerstwo ogłosi dodatkowy nabór na kwotę 8,5 mln zł. W ramach wsparcia kluby sportowe mogą otrzymać dotacje w wysokości 10 000 lub 15 000 zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu, organizację obozów sportowych czy wynagrodzenia trenerów.

W pierwszym naborze dotację ministerstwa – dzięki wsparciu Sektora 3 Słubice – uzyskał GKS Perła Cybinka.

To jedyny klub z terenu powiatu słubickiego, który otrzyma pieniądze. Mamy nadzieję, że inne kluby z naszego powiatu również są zainteresowane tymi pieniędzmi – wyjaśnia Adam Szulczewski z Sektora 3 Słubice. – Jak po nie sięgnąć opowiemy na spotkaniu – dodaje.

Na spotkanie szczególnie proszone są kluby sportowe oraz organizacje zainteresowane współpracą transgraniczną.

Potwierdzenie przybycia: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 884 309 488.

Termin: 13.07.2016 godz. 17:00. Miejsce: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum (ul. Kościuszki 1, I piętro biblioteki CP).
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.