Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
7 czerwca w Collegium Polonicom odbyły się Targi Edukacji i Pracy – kolejna inicjatywa z cyklu imprez edukacyjnych „Lubuski Edukator Zawodowy”. Stoiska z ofertami placówek edukacyjnych obejrzało ponad 200 osób. Całe przedsięwzięcie przygotowane zostało przez słubicki oddział OHP - Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery.

Targi otworzyli burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz oraz wicestarosta słubicki Leopold Owsiak. Na spotkanie przybyła także zastępczyni Komendanta Lubuskiego OHP Izabella Franaszek-Szpak, która wręczyła nagrody laureatom konkursu „Dobry zawód – lepsze jutro”.

Celem targów i uczestniczących w nich wystawców było przedstawienie ofert dotyczących kierunków kształcenia, ofert pracy oraz dostarczenie informacji na temat planowania własnej drogi zawodowej oraz poszukiwania pracy. Częścią programu były także warsztaty aktywizacyjne z zakresu przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.

Wśród wystawców można było spotkać przedstawicieli szkół wyższych, ponadgimnazjalnych, policealnych oraz instytucji rynku pracy i jednostek szkoleniowych. Było też wielu pracodawców, którzy prezentowali konkretne oferty pracy przygotowane specjalnie dla młodych ludzi.

- Coraz więcej młodych, uczących się osób, zainteresowanych jest pracą w okresie wakacji. Wszystkich pracodawców, chcącym umożliwić im zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych podczas prac wakacyjnych, zachęcam do składania ofert w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Słubicach – powiedziała Joanna Sudzińska, pośrednik pracy.{multithumb}
mt_gallery: Targi Pracy i Edukacji w Słubicach Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie „OHP jako realizator usług rynku pracy” organizatorzy targów zapraszają do odwiedzenia Punktu Pośrednictwa Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery i zapoznania się z ofertą jednostek.

Kontakt:
  • ul. Mickiewicza 6/13 (stara przychodnia) IV piętro,
  • PPP: Joanna Sudzińska, tel. 95 718 60 77,
  • MCK: Agnieszka Zwierzchaczewska, tel. 95 718 60 73.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 STEFIX 2011-06-12 15:17
bYŁ ktoś na tym wogóle? JAKIES CIEKAWE OFETY PRACY? czy tylko monter, ślusarz, spawacz
#2 Piterson 2011-06-12 16:06
Patrząc na zarobki montera, ślusarza, spawacza, to jeśli tylko takie oferty się pojawiły, to bardzo dobrze.
Mamy w Polsce sporo osób " za bardzo wykształconych" które mają dyplomy, a nic nie umieją robić, upss... umieją narzekać, że po co się uczyli, jak teraz nie ma dla nich pracy.
Brakuje nawet tutaj w Słubicach dobrych mechaników samochodowych, dobrego ślusarza, spawacza, nawet takich nie znam, i chyba już takich warsztatów z prawdziwego zdarzenia tutaj nie ujrzymy.
#3 bubek 2011-06-12 17:30
Tutaj muszę się zgodzić z Pitersonem. Mamy multum osób które ukończyły studia humanistyczne po których jeżeli nie mają w tym kierunku pracy to nadają się jedynie na prace w markecie, udzielanie korepetycji itp. Brakuje osób z wykształceniem technicznym tak jak napisał Piterson. Co powoduje że jeżeli w Słubicach jest jeden dobry hydraulik czy elektryk może mieć wygórowane ceny bo i tak go wybierzesz bo reszta spartaczy robotę i później będzie trzeba po takiej osobie poprawiać więc tylko dodatkowe koszta.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.