Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili przemyt 9 kilogramów marihuany, która znajdowała się w bagażniku przewożonego na lawecie auta. Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli w okolicach przejścia granicznego w Świecku. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to 280 000 złotych.

Pogranicznicy zatrzymali do kontroli pojazd z lawetą, na której przewożono samochody prawdopodobnie z Holandii, z zamiarem sprawdzenia, czy nie pochodzą one z kradzieży. W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że w bagażniku dwóch pojazdów znajdują się worki wypełnione 9 kilogramami suszu roślinnego, który po sprawdzeniu okazał się wysokiej klasy marihuaną.


Jest to już kolejny w tym roku przypadek ujawnienia znacznej ilości substancji narkotycznych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. W tym roku zarekwirowano już ponad 23 kilogramy tego narkotyku o łącznej wartości około 700 000 zł.

[video: NoOSG]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ksiezniczka169 2011-05-22 09:15
yeah ;-) brawo SG :-*
#2 STEFIX 2011-05-22 13:56
zawsze mnie zastanawia, co się dzieje potem z takim towarem... jakieś komisyjne spalanie czy co? ;-)
#3 kreplas 2011-05-22 18:34
Jeżeli delikwent spali caly towar na miejscu to go puszczają wolno;). A tak poważnie, to po zakończeniu sprawy, w zależności od rodzaju narkotyku, jest on komisyjnie niszczony lub (w niektórych przypadkach niektóre rodzaje narkotyków) narkotyki, za zgodą sądu, mogą być przekazane jako np. material poglądowy do ośrodków szkolenia np. policji, straży granicznej itp lub do szpitali (o tym ostatnim przypadku w praktyce w Polsce nie slyszalem).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.