Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już w marcu rozpocznie się budowa farmy wiatrowej w pobliżu Golic i Lisowa. Farma będzie się składać z 19 turbin wiatrowych o mocy 2 MW każda. Jak poinformowali inwestorzy ma to pozwolić na zasilenie około 40 tys. gospodarstw domowych.

Farma wiatrowa "Golice" powstanie na obszarze o wielkości 410 ha. Inwestorem jest firma Golice Wind Farm Sp. z o.o., będąca własnością Acciona Energy Poland Sp. z.o.o. - polskiego oddziału hiszpańskiej firmy Acciona Energía specjalizującej się w budowie i eksploatacji farm wiatrowych.

Uruchomienie przedsięwzięcia planowane jest na I kwartał 2012 roku. Farma zostanie przyłączona do sieci 110 kV należącej do koncernu Enea. Dodatkową korzyścią inwestycji ma być jej wpływ na redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jak wyliczyli przedstawiciele spółki Acciona Energy Poland pozwoli to uniknąć emisji około 88 tysięcy ton CO2 rocznie.

- Województwo lubuskie charakteryzuje się deficytem mocy, dlatego farma wiatrowa Golice aktywnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego tego obszaru kraju i pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia przerw w dostawach energii elektrycznej - powiedział Andrzej Konarowski, dyrektor Acciona Energy Poland Sp. z o.o.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2011-03-09 07:25
No super!!! To wreszcie będziemy mieli tańszy prąd!!! :-)))
#2 Michał 2011-03-09 09:45
Z tym tanim prądem to bym poczekał. Może mieszkańcy raczej zaoszczędzą na alkoholu - bo za fri będzie in się kręcić w głowie :zzz
#3 jason 2011-03-11 07:25
Tańszy prąd ????? Chyba droższy !!!! :cry:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.