Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Egor Shchegolev to pierwszy absolwent studiów o Polsce (fot. Karolina Stanek)

Studia o Polsce to najmłodszy kierunek w Collegium Polonicum, który został otworzony głównie z myślą u obcokrajowcach. Uczelnia ma już pierwszego, historycznego absolwenta. Został nim Egor Shchegolev.

Egor Shchegolev ma już za sobą obronę pracy licencjackiej pt. "Porównanie obrazu rozbiorów Rzeczypospolitej w polskich i rosyjskich podręcznikach do nauczania historii pod względem zgodności z podstawą programową w obu krajach". Napisał ją pod kierunkiem pod kierunkiem dr Dominika Picka, kierownika studiów o Polsce. E. Shchegolev ukończył studia z oceną bardzo dobrą.

Na zdjęciu, wykonanym tuż po obronie pracy, znajdują się świeżo upieczony absolwent wraz ze swoim promotorem oraz prof. Justyna Krauze-Pierz, pełnomocniczka rektora UAM ds. dydaktyki w CP. 

Studia o Polsce to wspólny kierunek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Umowę na jego prowadzenie uczelnie podpisały 20 lutego 2020 roku.

Nie jest to jednak „typowa” filologia polska, program studiów jest o wiele bogatszy. Studenci nie tylko uczą się intensywnie języka polskiego. Zdobywają również wiedzę dotyczącą polskiej historii i literatury czy zagadnień związanych z przekładem różnego rodzaju tekstów. Są też rozbudowane zajęcia z języków obcych.

Więcej o tym kierunku pisaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.