Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W styczniu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili aż 19 kradzionych samochodów o wartości prawie 1,7 mln złotych. W całym roku 2010 przypadków takich było 73, a wartość ujawnionych pojazdów szacuje się na ponad 3,3 mln złotych.

Samochody w większości kradzione są na terenie Niemiec, choć zdarza się, że ujawniane pojazdy pochodzą z terenu Francji czy Holandii.

kradzione-pojazdy
Jak informuje Anna Galon, rzecznik prasowa Straży Granicznej, już w ubiegłym roku dało się zauważyć wzrost przestępczości związanej z kradzieżą samochodów, który w porównaniu z latami poprzednimi jest nawet trzykrotnie wyższy.  - Jak widać po ostatnich zatrzymaniach proceder ten nie spada lecz narasta. Wśród zatrzymywanych kierowców kradzionych pojazdów przeważają Litwini oraz Polacy w wieku od 20 - 40 lat. Wszyscy to mężczyźni  - dodaje.

Ujawnienia kradzionych pojazdów dokonywane są w wyniku kontroli, prowadzonych pościgów za samochodami, których kierowcy próbowali ominąć kontrolę prowadzoną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, a także w trakcie prowadzonych działań operacyjnych.

[foto: NOSG]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.