Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gmina Słubice zapowiada przebudowę ul. Paderewskiego

Wracamy do tematu połączenia ul. Paderewskiego z al. Niepodległości, o którym pisaliśmy na początku marca. Dzisiaj Gmina Słubice poinformowała o planach przebudowy tego odcinka.

O sprawie wspominaliśmy w naszym spacerkowym cyklu TUTAJ, po tym jak jedna z czytelniczek przesłała do naszej redakcji informację o demontażu ogrodzenia. Zapytaliśmy o szczegóły przedstawicieli gminy (rzecznika prasowego oraz straż miejską), ale do dzisiaj nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Dzisiaj za to gmina na swojej stronie opublikowała komunikat, w którym komunikuje o planach przebudowy ul. Paderewskiego na odcinku od sklepu sportowego do al. Niepodległości. Pierwsze prace mają ruszyć 26 marca.

Przebudowa tej części drogi na ma celu przywrócenie takiego ruchu samochodowego, jaki odbywał się w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu. Powstanie nowa podbudowa drogi wraz z nawierzchnią, miejsca postojowe, chodnik, bezpieczne przejście dla pieszych oraz nowe oświetlenie – poinformowała gmina.

Zmianie ulegnie organizacja ruchu – przebudowany odcinek będzie drogą jednokierunkową od strony alei Niepodległości.

Inwestycja będzie kosztować 1,9 mln zł. Wykonawcą wybrano firmę Erka Group sp. z o.o. Przebudowa ma zakończyć się w lipcu 2024 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.