Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach st. bryg. Wojciech Śliwiński zakończył służbę i przeszedł na emeryturę. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Wyznaczono też jego następcę - został nim Michał Borowy.

Uroczystość zdania obowiązków przez W. Śliwińskiego odbyła się 22 marca w Collegium Polonicum. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych i jednostek strażackich, w tym Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp.

Spotkanie było okazją do przekazania podziękowań i życzeń dla W. Śliwińskiego, a także do wspomnień z ponad 30 lat jego służby. Wyznaczono też jego następcę. Pełniącym obowiązki nowego Komendanta Powiatowego PSP w Słubicach został bryg. Michał Borowy, dotychczasowy zastępca W. Śliwińskiego, a także rzecznik prasowy słubickich strażaków.

W. Śliwiński był związany z pożarnictwem od 1990 roku, w strukturach PSP pracował od początku jej istnienia, czyli od 1992 roku. Stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach objął w 2013 roku. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany i odznaczany.

Zdjęcia z apelu udostępniła Gmina Słubice oraz Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.