Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak schudnąć szybko i skutecznie?

Wiele osób poszukuje złotego sposobu na odchudzanie - każdy przecież chce, aby ten proces trwał jak najkrócej i jednocześnie przynosi spektakularne efekty. Ćwiczenia i dieta to klucz do sukcesu, jednak warto wiedzieć, co sprawdza się najlepiej.

Jak szybko schudnąć?

Dieta redukcyjna zazwyczaj trwa co najmniej kilka miesięcy. Niektórzy będą zawiedzeni, jednak nie da się zrzucić samej tkanki tłuszczowej w tydzień, tak samo, jak nie da się jej nabrać w tydzień. Odchudzanie to proces, który może być bardziej lub mniej skuteczny. W celu schudnięcia musimy utrzymywać przez dłuższy czas deficyt kaloryczny, czyli stan, w którym dostarczamy organizmowi mniej pożywienia, niż potrzebuje on do utrzymania masy ciała. Deficyt kaloryczny budujemy poprzez stosowanie diety, ale ogromną rolę odgrywa również regularna aktywność fizyczna. 

Ćwiczenia na odchudzanie

Podczas diety redukcyjnej najlepiej sprawdzają się ćwiczenia, które w dość krótkim czasie spalają dużą ilość kalorii. Warto skupić się na ćwiczeniach typu cardio, jak np. jazda na rowerze, bieganie czy ćwiczenie na orbitreku. Trening cardio zazwyczaj trwa około 30-60 minut i jest bardzo prosty, więc nawet amatorzy nie będą mieli problemu z jego wykonaniem. 

Świetne efekty podczas odchudzania przynoszą treningi interwałowe. Interwały polegają na przeplataniu ćwiczeń o wysokiej intensywności z umiarkowaną aktywnością. Trening interwałowy możemy wykonać na bieżni lub rowerku stacjonarnym. Ćwiczenia interwałowe mogą zostać wykonane nawet bez jakiegokolwiek sprzętu - chodzi przede wszystkim o zmianę intensywności ćwiczeń podczas sesji treningowej. Warto wspomnieć, że interwały powinny trwać maksymalnie 15 minut. Co ciekawe, spalamy kalorie nie tylko podczas treningu interwałowego, ale również po jego zakończeniu.

Należy także wskazać, że nie da się schudnąć z jednego obszaru ciała. Gdy tracimy kilogramy, wówczas całe ciało zmniejsza swoją objętość. Nie warto zatem katować się tysiącami brzuszków, a skupić się na treningach wytrzymałościowych oraz takich, które poprawią naszą ogólną kondycję. Co więcej, nie należy wybierać ćwiczeń, które nam się po prostu nie podobają, bo zmuszanie się do treningów to nie jest droga do sukcesu. Warto poszukać takiej aktywności, która sprawi nam radość. 

Jak połączyć ćwiczenia i dietę?

Aktywność fizyczna jest zawsze dobra i nie ma znaczenia, czy akurat chcemy schudnąć, czy może zwiększyć masę swojego ciała. Jeśli jednak mamy zamiar pozbyć się nadmiaru kilogramów, wówczas powinniśmy treningi połączyć z odpowiednią dietą. Dieta odchudzająca powinna być zdrowa i smaczna, jednak musi zawierać określoną ilość kalorii. Istnieje wiele kalkulatorów internetowych, które pomagają wyliczyć odpowiednią podaż kalorii na diecie redukcyjnej. 

Dieta nie może być nadmiernie restrykcyjna, ponieważ taki rodzaj odżywiania szybko zniechęca nas do utrzymania deficytu kalorycznego. Aktywność fizyczna pozwala nam zjadać odrobinę więcej, ponieważ każde ćwiczenie spala pewną ilość kalorii. Właśnie dlatego połączenie diety i treningów daje najlepsze i najszybsze efekty.

Nie każdy jest w stanie wyliczać sobie kalorie z każdego posiłku. Niektórzy nie mają nawet czasu na przygotowywanie pełnowartościowych potraw. Świetnym pomocnikiem podczas diety redukcyjnej jest catering dietetyczny. Firmy cateringowe dostarczają nam gotowe posiłki, a każdy z nich ma dokładnie wyliczone makroskładniki oraz wartości odżywcze. Dieta pudełkowa sprawia, że każdego dnia mamy cały zestaw pysznych potraw, a dzięki temu nie sięgamy po niezdrowe przekąski oraz rezygnujemy z wizyt w fast food'ach. Wiele ciekawych rodzajów diet znajdziesz na stronie internetowej cateringu dietetycznego Pogotowie Dietetyczne.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.