Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Leszek Bajon

Czy dla powiatu słubickiego nastaną lepsze czasy? Na razie trwa realizacja programu naprawczego, co w znaczny sposób ogranicza możliwości działania samorządu. Władze poinformowały jednak, że złożyły aż pięć wniosków o dofinansowanie nowych inwestycji. 

Zapowiedział je starosta Leszek Bajon podczas sesji Rady Powiatu Słubickiego, która odbyła się 28 września. Trzy z wniosków zostały złożone w ramach tzw. „Polskiego ładu”, czyli zapowiadanego przez rząd ogólnokrajowego programu wsparcia.

Pierwszy wniosek dotyczy adaptacji na potrzeby internatu jednego ze skrzydeł Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim. Władze liczą na wsparcie w wysokości 4,25 mln zł.

W drugim chodzi o budowę boiska wielofunkcyjnego dla uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. To przedsięwzięcie długo wyczekiwane przez mieszkańców, obiecane jeszcze przez poprzedniego starostę Marcina Jabłońskiego. Wnioskowana kwota to 1,44 mln zł (więcej o perypetiach związanych z boiskiem przeczytasz TUTAJ).

Trzeci wniosek to przebudowa drogi powiatowej nr 1248F z Cybinki do Kłopotu, która już od dawna jest w złym stanie technicznym. Tu mowa o wsparciu w wysokości 4,95 mln zł.

Wnioski do „Polskiego ładu” to jednak nie wszystko. Władze powiatu aplikują także o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego liczą na dofinansowanie dwóch inwestycji: przebudowę wspomnianej wyżej drogi z Cybinki do Kłopotu (5,2 mln zł) oraz wykonanie na niej przejścia dla pieszych (209 tys. zł).

Czy i kiedy powiat słubicki otrzyma te środki? Na razie nie wiadomo, wszystko zależy od jakości wniosków i ich ocen przez instytucje wdrażające rządowe programy. Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Valhalla 2021-09-29 19:29
dej mnie piniondze na boisko :D

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.