Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Droga

24 kwietnia opublikowaliśmy na naszej stronie tekst pt. „Słubice, Cybinka i Górzyca z rządowym dofinansowaniem do remontu dróg. Powiat słubicki znowu pominięty” . Pisaliśmy w nim o przyznaniu przez rząd dotacji dla samorządów na budowę lokalnych dróg. Powiat słubicki przekazał naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie.

W tekście informowaliśmy o tym, które lokalne samorządy otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rzecznik prasowy Wojtek Obremski przekazał nam wtedy, że powiat słubicki również składał wniosek o dofinansowanie, ale wsparcia nie otrzymał – jako jedyny powiat z całego woj. lubuskiego.

Chcieliśmy o powody takiej decyzji zapytać wojewodę lubuskiego. Okazuje się jednak, że powiat takiego wniosku… nie składał. Ze Starostwa Powiatowego w Słubicach otrzymaliśmy dzisiaj oświadczenie, w którym rzecznik prostuje przekazane nam wcześniej informacje.

Poniżej treść oświadczenia.

---

W uzupełnieniu do tekstu „Słubice, Cybinka i Górzyca z rządowym dofinansowaniem do remontu dróg. Powiat słubicki znowu pominięty” informujemy, że powiat słubicki nie starał się w 2020 roku o fundusze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gdyż w przypadku uzyskania dofinansowania wymagany jest wkład własny, na który powiat słubicki ze względu na trwający program naprawczy nie może sobie pozwolić.

Natomiast powiat słubicki, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, czynił starania o dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach, budowę placu zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach oraz na remont dróg: z Drzeńska do Lubiechni Wielkiej i z Kłopotu do Cybinki. Na dofinansowanie ww. inwestycji, w ramach trzech naborów, złożono sześć wniosków:

  • nabór pierwszy – pozakonkursowy do 10.08.2020 r.: jeden wniosek: budowa sali gimnastycznej,
  • nabór drugi, do 30.09.2020 r.: dwa wnioski: budowa sali gimnastycznej, remont drogi z Drzeńska do Lubiechni Wielkiej,
  • nabór trzeci do 28.12.2020 r.: trzy wnioski: budowa sali gimnastycznej, remont drogi z Kłopotu do Cybinki, budowa placu zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach.

Ze wszystkich ww. sześciu wniosków powiat otrzymał jedynie gwarantowane w ramach pierwszego naboru dofinansowanie niespełna 700 tysięcy złotych, które planuje przeznaczyć na budowę sali gimnastycznej.

Wojciech Obremski
rzecznik prasowy

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.