Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Punkt testowania na COVID-19

Poznańskie laboratorium "Centrum Badań DNA" rozpoczęło wykonywanie kompleksowych testów wykrywających obecność SARS-COV-2. Punkt działa przy ul. Kościuszki, obok budynku Collegium Polonicum.

Od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 - 15.00 można wykonać szybki test antygenowy, którego wynik dostępny jest już po 20 minutach. Dodatkowo CBDNA wykonuje testy genetyczne metodą RT LAMP i RT PCR. Wynik tych testów jest wysyłany elektronicznie w ciągu kilku godzin.

Koszt testu antygenowego to 100 zł, RT LAMP 219 zł i RT PCR 299 zł. Nie ma refundacji dla osób ubezpieczonych w Niemczech.

Ze względu na zakwalifikowanie Polski do krajów o szczególnie wysokim ryzyku, przy przekroczeniu granicy wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Ale uwaga! Nie wszystkie testy są akceptowane!

Dokument potwierdzający negatywny wynik badania może mieć zarówno formę papierową, jak i elektroniczną (ale z możliwością weryfikacji), ale nie może to być dokument sporządzony wyłącznie w języku polskim! Dlatego wszystkie wyniki wydawane przez punkt Centrum Badań DNA są w języku polskim oraz angielskim. Dokument zawiera informacje o rodzaju wykonanego testu SARS-CoV-2. W przypadku dokumentów wystawianych w krajach Unii Europejskiej, akceptowane są testy typu (RT PCR, RT LAMP oraz testy antygenowe).

Uwaga! Niemieckie służby kontrolne mają prawo podważyć wiarygodność przedstawianych zaświadczeń, dlatego warto sprawdzić czy podmiot, który wykonuje badania (tak jak Centrum Badań DNA) jest wpisany na wpisane na listę Ministerstwa Zdrowia jako certyfikowane laboratorium do przeprowadzania badań i testów na COVID-19. Centrum Badań DNA obecnie obsługuje pasażerów na lotniskach Kraków Balice oraz Poznań Ławica wykonując testy antygenowe i RT LAMP.

---

INFORMACJE O CENTRUM BADAŃ DNA

Centrum Badań DNA - ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA. Należy do notowanej na giełdzie Grupy Inno-Gene S.A. Prowadzi wspólne badania i projekty naukowe z Instytutami Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu i Politechniką Poznańską.

Centrum Badań DNA posiada 14-letnie doświadczenia w diagnostyce serologicznej i genetycznej. Posiada wszystkie wymagane prawem wpisy do rejestru laboratorium medycznych Wojewody Wielkopolskiego i Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Centrum Badań DNA corocznie przechodzi kontrole SANEPID-u, wyspecjalizowanych jednostek Urzędu Wojewódzkiego czy wizytatorów KIDL.

Realizowane projekty w latach 2019-2020

  • Genomiczna Mapa Polski ECBiG – Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki.
  • Projekt Płynna biopsja – narzędzie do wykrywania „odcisków raka” we krwi obwodowej pacjentów z rakami głowy i szyi.

Wybrane nagrody i certyfikaty dla Centrum Badań DNA za innowacyjność w medycynie i genetyce

  • Ambasador Innowacji 2019 - nagroda Polskiej Agencję Rozwoju Biznesu oraz dziennika "Rzeczpospolita".
  • Nagroda Polskiej Nagrody Innowacyjności 2018 - VI Polski Kongres Przedsiębiorczości 2018, wraz z Politechniką Poznańską.
  • Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2018 - w kategorii "Medycyna i farmacja przyszłości" - pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak (nominacja).
  • Europejskie Forum Gospodarcze w konkursie PARP "Innowacyjny Projekt" - w kategorii „Innowacyjny projekt branży Farmaceutycznej/Medycznej".
  • Złoty Certyfikat "Polish Product" - w kategorii "Firma Roku", przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.
  • Certyfikat ISO 9001:2008 - wydany przez Bureau Veritas Certification.

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.