Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Minister zdrowia zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia, z małymi wyjątkami. Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja, ale od 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli.

Kolejna konferencja z udziałem ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego odbyła się 14 kwietnia. - Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów – powiedział minister dodając, że to właśnie od tych danych uzależnia kolejne decyzje.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w szpitalach przebywa obecnie 33 tys. 906 chorych z COVID-19, czyli o 713 mniej niż we wtorek. Do respiratorów podłączono 3 tys. 457 pacjentów, czyli od wtorku zwolniło się 56 urządzeń. - 75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów – to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań – uważa A. Niedzielski.

Stąd decyzja o przedłużeniu obostrzeń – z małymi wyjątkami. Co się zmieni od przyszłego tygodnia?

  • Wszystkie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do 25 kwietnia, nadal będą zamknięte m.in. galerie handlowe, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, kina czy zakłady fryzjerskie. Uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie. Obowiązują limity osób w sklepach i kościołach.
  • Do 3 maja, zamknięte pozostaną hotele (z wyjątkami m.in. na podróże służbowe określonych grup, np. żołnierzy, kierowców czy medyków).
  • Od 19 kwietnia do żłobków i przedszkoli będą mogły wrócić dzieci.
  • Od 19 kwietnia dopuszczona zostaje możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Będzie również można uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – obowiązuje limit do 25 osób.

Więcej informacji na oficjalnie stronie rządowej - KLIKNIJ.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mm 2021-04-14 14:12
Pomyłka- szkoły pozostają zamknięte, dzieci wracają do żłobków i przedszkoli.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.