Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie w sprawie szczepień

W Starostwie Powiatowym w Słubicach odbyło się spotkanie poświęcone masowym szczepieniom przeciw COVID-19. W Cybince i Rzepinie mają powstać dodatkowe punkty szczepień, w Słubicach jeszcze nie wiadomo. O szczegóły zapytaliśmy naszych samorządowców. 

9 kwietnia starosta Leszek Bajon spotkał się z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem i zarządem słubickiego szpitala. Jednym z tematów było stworzenie na terenie Słubic punktu masowych szczepień przeciw COVID-19. Mógłby on zostać zorganizowany w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego.

- Pan burmistrz zaoferował swoją pomoc przy tworzeniu nowych punktów szczepień na terenie miasta. Zabieramy się do pracy – mówił po spotkaniu starosta Leszek Bajon. O szczegóły zapytaliśmy rzecznika powiatu Wojciecha Obremskiego, ale ten odesłał nas do gminy. Porozmawialiśmy więc na ten temat z burmistrzem. M. Olejniczak przekazał, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do lubuskiego oddziału NFZ.

- Dyrektor Piotr Bromber na razie podjął decyzję, że takie punkty powinny zostać otwarte w Rzepinie i Cybince, co do Słubic to NFZ bada zasadność powstania takiego miejsca. Jesteśmy gotowi w każdej chwili pomóc w utworzeniu kolejnego punktu szczepień, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba - powiedział naszej redakcji burmistrz.

To, czy punt powstanie, zależy także od tego, czy będzie do dyspozycji więcej szczepionek. - Jeśli szczepionki zaczną płynąć szerokim strumieniem, to będziemy gotowi w każdej chwili do działania i będziemy czekali tylko na sygnał, żeby taki punkt uruchomić - wyjaśnia M. Olejniczak. I zapowiada kolejne spotkania w tej sprawie, m.in. z prezesem szpitala.

Obecnie na terenie powiatu słubickiego działa 10 punktów szczepień, w tym 3 w samych Słubicach. Ich wykaz można znaleźć na rządowej stronie z mapą punktów szczepień – KLIKNIJ.

Zgodnie z wytycznymi na terenie każdego powiatu być co najmniej 2 duże punkty szczepień funkcjonujące jako tzw. Punkty Szczepień Powszechnych. Sposób ich organizacji i działania zostały opisane na stronach rządowych – TUTAJ.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.