Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Józef Zadworny

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. kan. Józef Zadworny. Założyciel i pierwszy proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, budowniczy kościoła, ceniony i lubiany przez wiernych duszpasterz. 

Do Słubic przybył w 1988 roku z Rzepina, gdzie był wikariuszem. Wcześniej pełnił posługę w Ośnie Lubuskim. W naszym mieście podjął się zadania stworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego, któremu przewodził mu przez blisko 30 lat. Jego największe osiągnięcia to zbudowanie nowego kościoła.

Przez blisko 30 lat był ważną postacią lokalnego życia religijnego i społecznego. Pracowity, uśmiechnięty, wytrwały - takim zapamiętali go parafianie. Na emeryturę odszedł w 2016 roku. Jego działalność została doceniona rok później, kiedy to trafił do pierwszej edycji Kalendarza Miastoczułych, wydawnictwa promującego osoby szczególnie zasłużone dla Słubic.

Od wielu lat chorował, był pod opieką Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo w Słubicach. Ostatnie dwa miesiące spędził w Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Zmarł 13 stycznia 2021 roku w godzinach wieczornych. Miał 67 lat (z czego 42 spędził w kapłaństwie).

Informacje o ceremonii pogrzebowej podamy niebawem.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.