Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Segregacja śmieci

Jak wam idzie segregacja odpadów? Gmina Słubice przygotowała ściągawkę dla mieszkańców, zawierającą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Każdy z nas musi się z tym zmierzyć, od początku tego roku segregacja jest obowiązkowa.

Obowiązkowa segregacja, która obowiązuje od niecałych dwóch tygodni, budzi wiele pytań i wątpliwości. Wiele z tych pytań trafia także do naszej redakcji. Gmina Słubice zebrała w jednym miejscu odpowiedzi na te najczęściej zadawane.

Można się z nich dowiedzieć m.in. czy konieczne jest złożenie nowej deklaracji „śmieciowej”, jakie mogą być konsekwencje niesegregowania odpadów, ile wynosi stawka za wywóz i z czego wynika, dokąd oddać zużyte leki, jakie rodzaje odpadków przyjmuje PSZOK.

Sprawdźcie sami, zachęcamy do lektury.

POBIERZ DOKUMENT

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2021-01-14 10:57
Błędy:
A co z gabarytami? nie później niż o godz. 600
#2 ja28rek 2021-01-14 11:02
Pytanie takie. Skoro worek foliowy jest odpadem plastikowym to jak wyrzucam szkło, papier, bio i zmieszane to bez worka?
Proszę o doprecyzowanie.
#3 Dr. Sommer 2021-01-14 15:41
Mam herbatę w saszetkach (Bio) z papierową metką przypiętą metalową klamerką do plastikowej nitki. Boję się drakonicznych kar przy popełnieniu błędu podczas segregacji. Chyba zrezygnuję całkowicie z nowych usług i poszukam prywatnych odbiorców lub innych rozwiązań.
#4 clasic1 2021-01-14 16:08
Dziękuję redakcji za zablogowanie mojego komentarza i odpowiedź na mojego emaila z wyjaśnieniem powodów blokady ;-)) wraca stare ??

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.