Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż graniczna

12 ty. euro – tyle kosztowała nielegalna podróż z Wietnamu do jednego z krajów Europy zachodniej. Lubuscy pogranicznicy rozbili szajkę, która zajmowała się tym procederem. Przestępcy działali m.in. na terenie Świecka.

Śledztwo było prowadzone było przez funkcjonariuszy Wydziału Operacyjno- Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim

Jak ustalili pogranicznicy, grupa przestępcza, zajmująca się organizacją nielegalnego przekraczania granicy dla obywateli Wietnamu, działała na przełomie 2018 i 2019 roku na terenie Świecka, Warszawy i kilku innych miejscowości. Tworzyli ją 30-letni Wietnamczyk i dwójka Polaków, 39-latek i 45-latek z woj. mazowieckiego.

W trakcie śledztwa udało się ustalić, że oskarżeni zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy 45 obywatelom Wietnamu. Za podróż ze swojej ojczyzny do jednego z krajów Europy Zachodniej musieli zapłacić przestępcom około 12 tys. euro.

- Cudzoziemcy, którzy wcześniej nielegalnie dostali się do naszego kraju, byli najczęściej przewożeni przez polsko-niemiecką granicę w samochodami osobowymi – wyjaśnia Joanna Konieczniak z NOSG.

Akt oskarżenia przeciwko członkom szajki trafił już do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim. Grozi im do 8 lat więzienia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.