Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pudełka życia

Ok. 200 specjalnych „Pudełek życia” ma trafić do seniorów z gminy Rzepin. Mogą w nich umieścić najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach. A te mogą być przydatne ratownikom medycznym, gdy ci przyjdą im z pomocą.

Jak działają takie „pudełka”? Należy umieścić w nim najważniejsze dane dotyczące stanu zdrowia: informacje o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, uczuleniach, warto dodać także kontakt do najbliższych czy dołożyć kartę z ostatniego pobytu w szpitalu lub inny dokument dotyczący stanu zdrowia.

Pudełko takie należy umieścić w lodówce, a na niej nakleić informację dołączoną do zestawu, która mówi o tym, że w lodówce znajduje się właśnie „Pudełko życia”. Informacje w nim zawarte są ważne dla służb medycznych, które mogą przyjechać do seniora z interwencją.

Inicjatorem akcji polegającej na dystrybucji ok. 200 „Pudełek życia” jest burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis. Zestawy mają trafić do samotnych, starszych i schorowanych mieszkańców.

Skąd taki pomysł? - Ograniczony kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu, COVID-19, czy wiele innych czynników wynikających z ciągłej izolacji, nie najlepiej wpływają na ludzi żyjących na całym świecie. Chcieliśmy zadbać o tych najbardziej potrzebujących mieszkańców – wyjaśnia S. Dudzis.

Jak sam podkreśla, ma nadzieję, że pudełka nie będą nigdy nikomu potrzebne. - Ale jeśli już przyjdzie z nich skorzystać, niech okażą się prawdziwymi „pudełkami życia” - zaznacza burmistrz.

Pudełka zostały przekazane sołtysom z gminy Rzepin oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzepinie, skąd zostaną rozdysponowane do najbardziej potrzebujących osób.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2021-01-07 23:47
Yyyyyy... :o to dla włodarzy szczepionka a dla seniora pudełko?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.