Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pojemniki na śmieci

Jak i kiedy będą odbierane odpady i gabaryty w 2021 roku? Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych opublikowało harmonogram wywozu śmieci, który będzie obowiązywać w przyszłym roku. 

Jak co roku PUK opublikowało harmonogramy wywozu odpadów z poszczególnych lokalizacji na terenie gminy Słubice. Można sprawdzić w nich, kiedy będą odbierane poszczególne frakcje śmieci, a także w jakich terminach można „wystawić” gabaryty.

Przy okazji przypominamy, że w przyszłym roku segregacja śmieci będzie obowiązkowa, niedopełnienie tego obowiązku łączyć się będzie z dwukrotnie wyższą opłatą (ZOBACZ).

Harmonogramy 2021

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2020-12-22 19:14
A czy o ul. Wojska Polskiego zapomniano? Chodzi o gabaryty.
#2 ania75slubice 2020-12-22 22:38
Aleja Niepodległości też zapomniana.
#3 Redakcja Słubice24.pl 2020-12-23 10:03
Przekazaliśmy te uwagi szefowi PUK Arturowi Smoleńskiego. Przeprosił za błędy i poinformował, że harmonogramy zostaną sprawdzone i poprawione.
#4 PUK 2020-12-23 10:57
Bardzo Państwa przepraszamy za błędy w harmonogramach. Harmonogramy na naszej stronie internetowej zostały już poprawione. Gdybyście Państwo znaleźli jeszcze jakieś błędy za co z góry przepraszamy, albo mieli pytania związane z harmonogramami, to prosimy przesłać do nas informację mailem na adres: pukslubice@op.pl. Chcielibyśmy jeszcze dodać, że sprawy organizacyjne, związane z obowiązkową segregacją, która będzie obowiązywać od nowego roku są w rzeczywistości dla naszej małej firmy ogromnym wyzwaniem, a wiemy też, że dla Państwa nowym, trudnym obowiązkiem. Ze swojej strony zrobimy wszystko i będziemy ciężko pracować, żeby Państwa nie zawieść. Na pewno po Nowym Roku wystąpią jakieś zakłócenia, choćby rozstawienie tysięcy nowych pojemników, które trzeba kupić, rozwieść, podstawić, zamienić itd. Ten proces trwać będzie również w styczniu, kiedy wszyscy składać będą nowe deklaracje do Urzędu i wtedy w rzeczywistości dowiemy się jakiej, konkretnej pojemności pojemniki życzyć będą sobie firmy, wspólnoty itd. W tej sprawie jesteśmy też w kontakcie z Waszymi zarządcami nieruchomości, którzy bardzo odpowiedzialnie podchodzą do sprawy, co jest dla nas pomocne. Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Odbiór odpadów komunalnych w 2021 roku wymaga też od naszej firmy pozyskania 3-ech dodatkowych śmieciarek i nowych ludzi, co wbrew pozorom, z rożnych powodów nie jest dla nas łatwe. Dodatkowo, mamy problemy z częścią pracowników, którzy są chorzy na COVID-19 lub są na kwarantannie, dlatego pozostali pracownicy muszą pracować dłużej, żeby ich zastąpić. W związku z tym, z góry przepraszamy za mogące powstać niedogodności. Jeszcze raz przepraszamy i prosimy Państwa o wyrozumiałość. Życzymy Państwu Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiamy.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.