Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Od 16 grudnia wracają obostrzenia w zakresie przekraczania granicy z Niemcami. Nie pójdziemy już swobodnie np. na zakupy do Frankfurtu. Bez konieczności odbycia kwarantanny będzie nadal można jeździć do pracy, szkoły czy odwiedzać najbliższą rodzinę.

W Brandenburgii zostanie uchylona klauzula o tzw. „małym ruchu granicznym” pozwalająca dotychczas na wizyty w dowolnym celu w innym państwie na okres do 24 godzin. To oznacza, że od 16 grudnia 2020 do 10 stycznia 2021 zakupy, wizyty w banku, na poczcie itp. po drugiej stronie granicy będą wiązać się z obowiązkiem odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Utrzymane zostaną natomiast dotychczasowe zwolnienia dla pracowników przygranicznych, uczniów i studentów. Również odwiedziny bliskich mieszkających po drugiej stronie granicy będą nadal możliwe.

Podobne zmiany wprowadzi najprawdopodobniej również Berlin. O szczegółach zmian w Brandenburgii i w Berlinie będziemy informować na bieżąco. Oczekujemy na publikację stosownych rozporządzeń w obydwu landach.

Wjazd do Niemiec (niezależnie od landu) na więcej niż 24 h oznacza obowiązek wypełnienia deklaracji na stronie www.einreiseanmeldung.de (formularz jest dostępny również w języku polskim).

Informacji o obostrzeniach obowiązujących w Niemczech oraz w sprawie ruchu granicznego udzielają w języku polskim pracownicy specjalnej infolinii:

  • tel. +49 335 552 1234 / 1239
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 9-16 oraz w piątki w godz. 9-12.

---

Powyższa informacja została przygotowana we współpracy ze Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2020-12-14 11:52
No i handel zarżnięty :cry:
#2 gallanonim z galii 2020-12-15 07:30
Merkel niszczy Niemcy Niemcy zniszczą Merkel! Już niedługo Niemcy rzucą się do gardła niszczącym ich gospodarkę komunistom!
#3 Rob 2020-12-15 10:25
gallanonim : o jakich komunistach ty piszesz ? w innych postach rzygasz na Niemcy ile wlezie a teraz wielki obrońca Niemiec ?? nie dziwię się, że na forum masz miano czubka
#4 clasic1 2020-12-16 10:17
Nie przejmuj się gallanonim Dawaj częściej !! Jak ciebie czytam zawsze pojawia się uśmiech na mojej twarzy. Powinieneś brać kasę za rozbawianie publiki :-))) A ten numer z drzewami w Kunowicach PRZEPYSZNY ;-))))))))

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.