Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Drzeńsko

Starostwo Powiatowe w Słubicach poinformowało o zakończeniu remontu fragmentu drogi z Kowalowa do Drzeńska. Inwestycję realizował Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jak zapowiadają władze powiatu, w planach jest modernizacja kolejnych odcinków. 

Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz samorządu województwa lubuskiego i powiatu słubickiego odbyło się 30 września w Drzeńsku.

 - Już od jakiegoś czasu mieszkańcy, starosta Leszek Bajon oraz powiatowi radni sygnalizowali o fatalnym stanie tej drogi. Czas na jej modernizację był najwyższy - mówił podczas uroczystości Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa.

Co konkretnie zostało zrobione? Za kwotę około 600 tys. zł wyremontowano liczący około 1 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 139. – Chodzi o fragment wjazdu do Drzeńska od strony Kowalowa. Prace trwały około miesiąca – wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik prasowy starostwa.

Droga podlega władzom wojewódzkim i środki finansowe na jej modernizację pochodziły z budżetu województwa. Za przeprowadzenie remontu był odpowiedzialny Zarząd Dróg Wojewódzkich. Dyrektor tej jednostki, Paweł Tonder, był także obecny na uroczystości.

Jak udało nam się dowiedzieć, to nie koniec modernizacji drogi nr 139. W planach jest remont kolejnych odcinków między Drzeńskiem a Kowalowem. Na razie jednak nie wiadomo w jakim terminie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Waldemar SL 2020-10-06 22:34
HAHAHAHAHA Jaka ekipa :lol: :lol: :lol: :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.