Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ramach prowadzonej kontroli na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Świecku ujawnili u jednej z legitymowanych osób ponad 2 kg marihuany o szacunkowej wartości niemalże 70 000 zł.

marihuana
Funkcjonariusze zwrócili uwagę na znajdujący się na siedzeniu woreczek strunowy z małą ilością substancji pochodzenia roślinnego - jak wykazał test sprawdzający - marihuany.

Przy wykorzystaniu psa służbowego ujawnili duży pakunek o wartości ponad 2,5 kg, a w nim marihuanę w ilości 2,3 kg. Wartość ujawnionego towaru szacuje się na około 70 000 zł. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury w Słubicach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jamajama 2010-06-11 13:33
koles, ktory przewozi 2 kilo, rzucil sobie na siedzenie grama w woreczku strunowym i go oczywiscie nie schowal jak go zatrzymali... sciema jakas.
#2 dreamhost 2010-06-14 06:48
Prosiłbym tylko o rzetelność - marihuana to nie narkotyk (nie powoduje fizycznego uzależnienia), lecz używka. Polecam zapoznać się np. z opinią WHO.
#3 Basu 2010-06-14 08:32
to znaczy, że policja bezpodstawnie zatrzymuje ludzi posiadających przy sobie niewielką ilość tej używki?

idąc dalej za Wikipedią:


Używka - substancja z powodu swego składu chemicznego działająca na centralny układ nerwowy: cukier rafinowany, kawa, tytoń, herbata, afrodyzjaki itp. Mogą być nimi również napoje alkoholowe, narkotyki i inne substancje psychoaktywne, zmieniające (w mniejszym lub większym stopniu) stan świadomości człowieka. Większość używek uzależnia po pewnym czasie osobę zażywającą je.
Współcześnie do silnych używek zalicza się także telewizję.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.