Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bazar

Znamy stanowisko burmistrza Słubic dotyczące słubickich bazarów. Mariusz Olejniczak poinformował naszą redakcję, że na razie nie ma zaleceń, aby je zamykać. Straż miejska z policją będą za to ściślej kontrolować przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Przypomnijmy, w minionym tygodniu zakończyły się badania na obecność koronawirusa wśród pracowników wszystkich trzech słubickich bazarów. Na 1025 przebadanych osób, zakażonych było 27 (ZOBACZ).

Po zakończeniu badań zapytaliśmy burmistrza Słubic, czy z powodu zakażeń rozważa zamknięcie targowisk. Dziś otrzymaliśmy odpowiedzieć.

- W chwili obecnej nie ma zaleceń, aby zamykać targowiska miejskie. Przeprowadzone badania przesiewowe wśród osób handlujących pozwoliły na odizolowanie osób zakażonych – wyjaśnia M. Olejniczak.

Burmistrz poinformował również, że administracja targowisk rozmieściła przed wejściami dozowniki do dezynfekcji rąk oraz informuje klientów za pomocą radiowęzła o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Komunikaty są nadawane są w języku polskim i niemieckim.

Zgodnie z zaleceniami wojewody lubuskiego przekierowano straż miejską do współpracy z policją w celu egzekwowania reżimu sanitarnego. Kontroli poddawane są nie tylko targowiska miejskie, ale i inne punkty handlowo-usługowe na terenie gminy Słubice.

- Musimy zdawać sobie sprawę, że osoba zakażona wirusem nie zawsze ma objawy, stąd też apeluję zarówno o odpowiedzialność osób handlujących jak i odpowiedzialność samych klientów. Dbajmy o higienę rąk, nośmy maseczki i utrzymujmy odległość – podsumowuje burmistrz.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.