Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Testy na koronawirusa

W minionym tygodniu w Słubicach odbyły się zakrojone na szeroką skalę badania pracowników trzech słubickich bazarów. Znamy już komplet wyników wszystkich przebadanych osób. Dane podał naszej redakcji Lubuski Urząd Wojewódzki.

O wynikach badań rozmawialiśmy dzisiaj z Katarzyną Wojciechowską z biura prasowego wojewody lubuskiego. Jak przekazała nam rzeczniczka, łącznie przebadano 1025 osób związanych z trzema słubickimi targowiskami: właścicieli stoisk, sprzedawców, pracowników ochrony i administracji.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono wśród 27 osób, 2 z nich trafiły do szpitala zakaźnego, a 25 skierowano do izolacji domowej. Ponadto 71 osób poddano obowiązkowej kwarantannie. To dane oficjalne, przekazane naszej redakcji przez LUW dzisiaj o godz. 14. Potwierdził je również Krzysztof Dobrowolski, szef Sanepidu, z którym rozmawialiśmy.

Niewykluczone, że kolejnych zakażeń z tzw. ogniska bazarowego może być więcej, chodzi głównie o osoby, które trafiły do kwarantanny. Ich wyniki będą znane niebawem.

Co w tej sytuacji dalej z bazarami, czy zostaną zamknięte? – Taką decyzję może podjąć jedynie zarządca danego targowiska. Sanepid może przekazać pewne zalecenia lub rekomendacje, także co do dalszego postępowania. Na chwilę obecną takich jeszcze nie ma – powiedziała. K. Wojciechowska.

O przyszłość bazaru i dalsze działania w tej sprawie zapytaliśmy również burmistrza Słubic. Czekamy na odpowiedź.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 brasill1 2020-08-11 09:48
to już nie komedia...to tragikomedia....
#2 dove2020 2020-08-11 10:25
Ciekawi mnie jak przechodzą tego korona czy spokojnie i czemu nikt kto go ma sie nie wypowiada jak sie czuje na tym wirusie posiadając go w sobie.
#3 cinek88 2020-08-11 11:45
Czy ktoś wie w jakim stanie jest ta Pani z Bazaru (ob. Bułgarii) którą przewieziono do szpitala!? Mam nadzieje że wygra z wirusem i szybko wróci do zdrowia!

Tak poza tym ton w Słubicach będzie coraz gorzej, w sklepach coraz więcej ludzi nie nosi masek. Wszyscy muszą pamiętać że to wszystko ma tylko wtedy i wyłącznie sens jak wszyscy będą przestrzegać reguł!
W sklepach w FF trudno można znaleźć osoby bez masek tym czasem w Słubicach staje to się już normą!

Jeżeli w Polsce będą padały kolejne rekordy nowych zakażeń to Niemcy nie będą się temu wszystkiemu przyglądać bezczynnie i po prostu zamkną granice lub wprowadzą kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski, sam nie wiem co gorsze...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.