Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Upał

Za nami wyjątkowo upalny weekend. W sobotę w Słubicach zanotowano najwyższą w tym roku temperaturę w całym kraju. Gorąco mocno dało się we znaki mieszkańcom. 

Wg danych IMGW-PIB, 8 sierpnia o godz. 16:00 w Słubicach zanotowano równe 35 stopni Celsjusza. Jak podał instytut, to najwyższa jak do tej pory temperatura w tym roku w Polsce. Dla porównania, w tym samym dniu nad morzem w Kołobrzegu było ledwie… 23 stopni.

Dzień później, 9 sierpnia, Słubice ponownie były najcieplejszym miejscem w naszym kraju, a temperatura była zaledwie o 1 stopień niższa.

Dziś jest już chłodniej, pojawił się nawet ulewny deszcz i zachmurzenie, ale to nie koniec wysokich temperatur. Najbliższe dni znów będą upalne. Najcieplej ma być od środy do piątku, kiedy to synoptycy przewidują od 31 do 33 stopni.

Pamiętajmy w tych dniach o piciu dużej ilości płynów, używajmy nakryć głowy, wychodząc na dwór smarujmy skórę kremami ochronnymi. Szczególną uwagę zwracajmy na osoby starsze, chore oraz dzieci. Zadbajmy także o czworonogi.

---

Poniżej mapa synoptyczna z dnia, w którym zanotowano rekordowe wskazanie w Słubicach. Źródło: IMGW-PIB Meteo Polska.

Mapa upałów

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.